هشدار درباره خاموشی و کمبود گاز در ماه‌های سرد سال

8:00 - 25 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۵۹۲
دسته بندی: اقتصاد ، انرژی
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر ما در ماه‌های آتی با سرمای زیادی مواجه شویم این امکان وجود دارد که کمبود انرژی گاز داشته باشیم، گفت: دولت قبل موضوع ذخیره‌سازی میعانات گازی و گاز طبیعی را دنبال نکرده و در حال حاضر ما با کمبود ذخایر گازی مواجه هستیم.
مالک شریعتی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به دغدغه‌ها در زمینه تأمین سوخت زمستانی در ماه‌های آینده اظهار داشت: تأمین این سوخت هم مرتبط به مصارف خانگی و هم برای تأمین انرژی برای نیروگاه‌هاست.

وی تأکید کرد: همچنین اگر ما در ماه‌های آتی با سرمای زیادی مواجه شویم این امکان وجود دارد که کمبود انرژی گاز داشته باشیم و حتی این نگرانی برای کمبود سوخت گاز پیرو فعالیت نیروگاه‌ها وجود دارد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه متأسفانه دولت دوازدهم در زمینه توسعه گاز کم‌کاری کرد اظهار داشت: دولت قبل موضوع ذخیره‌سازی میعانات گازی و گاز طبیعی را دنبال نکرده و در حال حاضر ما با کمبود ذخایر گازی مواجه هستیم.

شریعتی ادامه داد: متأسفانه در شرایط فعلی خط لوله گوره جاسک به عنوان ذخیره استفاده و آسیب زیادی را متحمل می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان داشت: در حال حاضر مشغول پیگیری هستیم تا این معضل به سرعت مورد بررسی قرار گرفته و برطرف شود تا ان‌شاءلله هم مشکل خاموشی‌ها و هم کمبود گاز را در ماه‌های سرد سال را نداشته باشیم.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *