افروزی: تقویم فشرده FIVB در آسیب‌دیدگی بازیکنان بی‌تاثیر نیست/ مصدومیت مجرد شوک روحی بدی بود

9:28 - 25 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۵۸۲
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
پزشک باشگاه والیبال شهرداری ارومیه گفت: مجرد در ست پنجم دیدار اخیر دوستانه از ناحیه آشیل پای راست دچار آسیب دیدگی شد.

سیامک افروزی در گفت‌وگو با میزان، درباره وضعیت مصدومیت علی اصغر مجرد، سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران و باشگاه شهرداری ارومیه که منجر شد فصل پیش‌رو را از دست دهد، اظهار داشت: متاسفانه مجرد در ست پنجم دیدار اخیر دوستانه شهرداری ارومیه از ناحیه آشیل پای راست دچار آسیب دیدگی شد و با توجه به شدت مصدومیت فصل را از دست داد، ولی با شناختی که از پشتکار مجرد دارم، مطمئنم خیلی سریع‌تر روند بهبودش را طی خواهد کرد. این مصدومیت شدید ربطی به آسیب‌دیدگی‌های قبلی مجرد نداشت؛ چرا که او یک مصدومیت کهنه از ناحیه ساق پای چپ داشته و این آسیب دیدگی جدید یک مصدومیت دیگر است.

پزشک تیم والیبال شهرداری ارومیه تاکید کرد: قطعا خستگی بیش از حد در مصدومیت‌های این چنینی تاثیر دارد و دلیل آن هم رویداد‌ها و تقویم مسابقات فشرده فدراسیون جهانی والیبال است. FIVB مسابقات و تورنمنت‌های ملی خود را پشت سر هم برگزار می‌کند و همین باعث می‌شود بازیکنان ملبی‌پوش مدام در مسابقات بازی کنند. پس از پایان مسابقات ملی باید همین بازیکنان در رده باشگاهی و در لیگ‌های حرفه‌ای بازی کنند و در چنین شرایطی بروز برخی مصدومیت‌ها اجتناب ناپذیر است. امروزه لیگ‌های زیادی در سطح جهان برگزار می‌شوند و باشگاه‌ها به دلیل صرف هزینه‌های زیاد کاملا حرفه‌ای تمرین می‌کنند. قطعا برای یک بازیکن حرفه‌ای مصدومیت جزئی از ورزش است و باید با این مسائل کنار بیایند. 

افروزی افزود: خداراشکر مصدوم دیگری در تیم نداریم و همه بازیکنان در سلامتی کامل در تمرینات حاضرند. ۲ ماه و نیم تمرینات بدنسازی انجام دادیم و امیدوارم مزد این زحمات را در لیگ ببینیم. مصدومیت با ورزش حرفه‌ای عجین است و هر ورزشکاری که وارد ورزش می‌شود این مسائل را می‌داند.

وی در واکنش به برخی انتقاد‌ها در مورد قراردا‌دهای با مبالغ سنگین والیبالیست‌ها خاطرنشان کرد: دوست دارم این نکته را به برخی منتقدان بگویم زمانی که راجع به پول‌هایی که بازیکنان دریافت می‌کنند، معترضند باید این روی سکه یعنی مصدومیت‌ها و اتفاقاتی که باعث می‌شود یک بازیکن از ورزش دور شود را هم مدنظر قرار دهند. البته اکنون این مبالغی که بازیکنان می‌گیرند در مقایسه با تورم و شرایط اقتصادی خیلی هم زیاد نیست، اما همین بازیکن که قرارداد بالایی از نظر مالی دارد در صورتی که مصدوم شود باید یک فصل و یا بیشتر دور از ورزش باشد و بدون پول زندگی کند.

افروزی در پایان گفت: مجرد یکی از بازیکنان اصلی تیم شهرداری ارومیه است و از سوی دیگر بین بازیکنان دیگر و هواداران والیبال بسیار محبوب است. همین باعث شد در زمان مصدومیتش شوک روحی بدی به تیم و بازیکنان وارد شود. کارد فنی، پزشکی و هواداران منتعصب ارومیه‌ای از این مصدومیت شوکه شدند؛ ولی امیدوارم با بازیکنان و کادر فنی زحمتکش و بادانشی که داریم بتوانیم بهترین نتایج را کسب کنیم. امیدوارم مجرد هم با قدرت و پشتکاری که دارد زودتر برگردد و به تیم ملی و باشگاهش کمک کند.

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *