مرزبان: سپاهان شانس گلزنی را به راحتی از دست می‌دهد/ نباید کیفیت تیم ملی را زیر سوال ببریم

15:52 - 25 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۵۶۵
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
مربی تیم فوتبال سپاهان گفت: تیم خوبی داریم، اما متوجه شدیم که شانس گل‌های زیادی را از دست می دهیم.

علیرضا مرزبان در گفت‌وگو با میزان، در مورد شرایط تیم فوتبال سپاهان پیش از بازی هفته اول مقابل مس رفسنجان اظهار داشت: در آخرین روز اردوی تهران بازی تدارکاتی خوبی مقابل نساجی انجام دادیم؛ هر دو تیم تعویض‌های زیادی انجام دادند. در این قبیل بازی‌ها شاید با تعویض‌های زیاد ریتم بازی به هم بخورد، اما چاره‌ای نداریم جز این که از تمام بازیکنان استفاده کنیم. در بازی‌های تدارکاتی به عملکرد تیممان معترض بودیم چرا که شانس‌های فوق‌العاده خوبی را به گل تبدیل نکردیم و به راحتی از دست دادیم. این تنها ایراد تیممان است که باید برطرف کنیم.

وی با اشاره به میزان آمادگی سپاهان در آستانه آغاز لیگ برتر تصریح کرد: از عملکرد تیم در تمرینات راضی هستیم و روی محور خوبی حرکت می‌کنیم. اردوی خوبی در تهران داشتیم و در مسابقات تدارکاتی اخیر درون باشگاهی نفراتی که کمتر فرصت بازی داشتند را محک زدیم. از این پس همه تمرکز ما روی بازی با تیم مس است. آخرین تمرین خود را دوشنبه برگزار می کنیم و از این به بعد برای بازی با مس رفسنجان در هفته اول رقابت های لیگ فصل پیش رو آماده ایم.

مربی تیم سپاهان با ابراز رضایت از یارگیری این تیم خاطر نشان کرد: بازیکنانی چون احمد زاده، مغانلو، ریکی و گلر جدیدمان بی نهایت خوب کار می کنند و خیلی سریع با دیگر بازیکنان هماهنگ شدند. از طرفی نیما میرزازاد کیفیت خوبی دارد و می دانم با وجود بازیکنی چون شوشتری توانایی تیم بیشتر می شود چرا که بازیکن خوبی است و از خطوط به راحتی عبور می کنند. در کل تیم خوبی هستیم و فکر می کنم با هماهنگی بازیکنان جدید و قدیم می توانیم کیفیت خوبی از خود به نمایش بگذاریم.

مرزبان به شرایط تیم ملی در صدر گروه اشاره و تصریح کرد: بازی با کره فرصت خوبی بود تا صدر جدول را حفظ کرده و تعادل جدول را بهم نزنیم. دو تیم در نیمه اول بازی پایاپایی داشتند. کره ای ها در نیمه اول حملات خطرناک تری انجام دادند ولی ما در نیمه دوم به خودمان برگشتیم وتوانستیم با ارائه بازی خوب خطرناک ظاهر شویم. ضربات ما به سمت دروازه حریف که به تیر خورد می توانستند گل های مهمی در بر داشته باشند ولی به نتیجه نرسیدند. بازگشت تیم ایران در نیمه دوم نقطه قوت ما است.

مرزبان عمکرد تیم ملی تا اینجای مسابقات را مقبول و معقول دانست و تاکید کرد: ما تا کنون نتایج خوبی گرفتیم و من به این تیم خیلی امیدوارم. تساوی در بازی با کره به ما لطمه ای نزد و به قدر کافی نتیجه مقبولی است چرا که هم فاصله خود را با تیم های دوم و سوم جدول حفظ کردیم و هم از این نتیجه حس خوبی داریم. البته جدول هنوز متزلزل است ولی با بازی های خانگی که در پیش داریم همچنان امیدواریم و می توانیم به جام جهانی رفته و روحیه داشته باشیم.

وی با دفاع از عملکرد تیم ملی در پاسخ به برخی انتقادات گفت: می دانم برخی به تیم ملی انتقاد می کنند ولی توجه کنید آنها وقت زیادی برای سازماندهی بازی ها و تمرینات نداشتند. ما وقت کمی در اختیار داریم، فرصت کم است و باید در این مدت کوتاه کیفیت همکاری بازیکنان را زیاد کنیم. بازیکنان با کیفیتی داریم و می دانیم راه را درست رفتیم. کره یکی از بهترین تیم های آسیا است و نتایجی که در سال های اخیر گرفت گواه براین ادعا است. از این رو نباید از این تساوی ناراضی باشیم و کیفیت تیم را زیر سوال ببریم. چرا که تیم خوبی بودیم و شانس های زیاد برای گلزنی داشتیم. عملکرد تیم ملی نوید روزهای بهتری را می دهد.


برچسب ها: لیگ برتر سپاهان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *