تثبیت پایه مالیاتی؛ مسیر واقعی‌سازی درآمد‌های بودجه‌ای/ منابع بودجه ۱۴۰۰ محقق نشد

15:07 - 24 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۵۲۵
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
عضو کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس گفت: مجلس باید همه درآمد‌های بودجه‌ای را واقعی کند و باید پایه‌های مالیاتی بیشتری تعریف شود و به سمت آن حرکت کرد.
بهروز محبی‌نجم‌آبادی در گفت‌وگو با میزان، با تأکید بر ضرورت اصلاح ساختار بودجه، اظهار داشت: از آنجایی که بودجه سال ۱۴۰۰ دو سقفی بسته شد و منابعی که در آن تعریف کرده‌ایم، محقق نشد، مشکلاتی برای کشور از لحاظ بودجه به وجود آمده است.

وی افزود: همچنین مجلس در بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، دولت را مکلف به فروش اموال و سهام دولتی کرد که متأسفانه دولت روحانی در چند ماه ابتدایی امسال که کار را در دست داشت، به این مصوبات توجه نکرد و به سمت استقراض از بانک مرکزی، انتشار اوراق قرضه و به نوعی آینده فروشی رفت و دست در جیب آیندگان کرد.

عضو «کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس باید همه درآمد‌ها را واقعی کند و باید پایه‌های مالیاتی بیشتری تعریف شود و به سمت آن حرکت کنیم.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: هم درآمد‌ها باید واقعی شود و هم مصارف باید شکل واقعی تری به خودش بگیرد تا بتوانیم بودجه‌ای با حداقل کسری داشته باشیم.

وی درباره زمان ارائه برنامه هفتم توسعه به مجلس، گفت: امکان دارد برنامه ششم توسعه تمدید شود تا برنامه هفتم توسعه با نگاه واقعی‌تر و با رفع ایرادات برنامه ششم توسعه تدوین شود و ایرادات کمتری داشته باشد.
 
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *