امیر دریادار سیاری: ارتش مقتدرانه مقابل دشمنان می‌ایستد

15:05 - 24 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۵۲۴
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران به سطحی از اقتدار دست یافته است که امروز در برابر هر دشمنی، مقتدرانه می‌ایستد و پوزه آن را به خاک می‌مالد.
- بنا به اعلام روابط عمومی ارتش، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در آیین تجدید میثاق مسئولان و کارکنان سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با آرمان‌های امام راحل اظهار داشت: بیست و چهارم مهرماه سالروز تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی در ارتش جمهوری اسلامی ایران را به همه کارکنان این سازمان تبریک عرض می‌کنم.
 
معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: جمله مهم امام خمینی (ره) در خصوص رسالت سازمان عقیدتی سیاسی ارتش این است که کار عقیدتی سیاسی نزدیک کردن دل‌ها به سوی پروردگار است. این جمله جای تفکر دارد و ما باید با بصیرت و معنویت، این نگاه عمیق حضرت امام (ره) را به منصه ظهور برسانیم.
 
وی با اشاره به مؤلفه‌های توان رزم گفت: توان رزم، مؤلفه‌های فیزیکی و غیرفیزیکی را در بر می‌گیرد که انتهای این مؤلفه‌ها ما را به توان بازدارندگی می‌رساند.
 
امیر دریادار سیاری، برخورداری از توپ، تانک، ناو، جنگنده، زیردریایی و تجهیزات زمینی و هوایی را از مؤلفه‌های فیزیکی قدرت عنوان و اضافه کرد: آموزش، انضباط و... از مؤلفه‌های غیرفیزیکی قدرت هستند.
 
معاون هماهنگ‌کننده ارتش با اشاره به اینکه مؤلفه‌های برترساز قدرت نیز از دیگر مؤلفه‌های ایجاد قدرت هستند؛ افزود: همین مؤلفه‌های برترساز همچون بصیرت، ایمان به خدا، معنویت‌گرایی و روحیه سلحشوری بودند که در هشت سال دفاع مقدس موجب پیروزی ما در برابر ارتش بعثی تا بن دندان مسلح شد.
 
وی با اشاره به اینکه برخورداری از نیروی انسانی کیفی یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های فیزیکی قدرت محسوب می‌شود، عنوان کرد: نیروی انسانی کیفی می‌تواند یک سازمان را رشد و ارتقا دهد.
 
امیر دریادار سیاری ادامه داد: نیروی انسانی کیفی و ارزشمند، نیرویی است که می‌تواند تجهیزات بومی بسازد و خود را برای انجام مأموریت‌های خطیر آماده کند.
 
معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیان اینکه اولین ویژگی نیروی انسانی کارآمد برخورداری از سلامت جسمانی و روحانی است، گفت: سلامتی روحی از بُعد معنوی بسیار مهم است و برخورداری ارتش از این روحیه در راستای اجرای مأموریت‌های خطیر، بر عهده سازمان عقیدتی سیاسی ارتش است.
 
وی با تبیین شاخص‌های نیروی انسانی توانمند اظهار داشت: نیروی انسانی سالم و توانمند به نیرویی اطلاق می‌شود که بتواند تجهیزات بسازد، تاکتیک خلق کند، اقتدار ایجاد کند و بازدارندگی داشته باشد.
 
دریادار سیاری تفاوت ارتش‌های مقتدر و پوشالی را در عامل معنویت دانست و گفت: ارتشی که از معنویت برخوردار نباشد، ارتش پوشالی است.
 
معاون هماهنگ‌کننده ارتش افزود: عملکرد ۲۰ ساله ارتش آمریکا در افغانستان به ما نشان می‌دهد که مجهزترین ارتش دنیا که برای از بین بردن طالبان وارد افغانستان شده بود، پس از ۲۰ سال اشغال این کشور و از بین بردن زیرساخت‌های آن و کمک به رشد مواد مخدر در نهایت مفتضحانه خاک کشور را ترک کرد.
 
وی تصریح کرد: ارتش آمریکا به جهت عدم برخورداری از عنصر حیاتی معنویت و اخلاق به این وضعیت اسف‌بار رسید.
 
امیر دریادار سیاری داشتن بصیرت را امر مهمی دانست و عنوان کرد: در این فضای غبارآلود و پیچیده، آنچه ما را به سرمنزل مقصود می‌رساند، بصیرت و نزدیکی دل به خداوند متعال است.
 
معاون هماهنگ‌کننده ارتش اخلاق و معنویت را یکی دیگر از ویژگی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: همین ویژگی‌های منحصر به فرد، ارتش را به سطحی از اقتدار رسانده که امروز در برابر هر دشمنی با اقتدار ایستاده‌ایم و پوزه آن را به خاک می‌مالیم.
 
وی در پایان گفت: سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به خوبی و به بهترین شکل توانسته مأموریت‌های خود را انجام دهد.
 
به‌مناسبت ۲۴مهر سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران، آیین تجدید میثاق مسئولان و کارکنان سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با آرمان‌های امام راحل، صبح امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین عباس محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، جمعی از مسئولان، معاونان و کارکنان این سازمان، رؤسا و کارکنان ادرات چهارگانه عقیدتی سیاسی ارتش، در مرقد مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
 
 
 

برچسب ها: ارتش

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *