«کوچ اصوات» منتشر شد/داستان صداهایی‌ است که از عالمی به عالم دیگر کوچ کرده‌اند

12:00 - 25 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۵۰۸
«کوچ اصوات» نوشته محمدحسن جمشیدی با همت مرکز آفرینش‌های ادبی توسط انتشارات سوره مهر با شمارگان ۱۲۵۰ نسخه و در ۱۴۸ صفحه منتشر شده‌است.

- کوچ اصوات» نوشته محمدحسن جمشیدی با همت مرکز آفرینش‌های ادبی توسط سوره مهر منتشر شد.

نقطه قوت «محمدحسن جمشیدی» پر بودن مشتش از قصه است که همان را در یکی دو پاراگراف شروع تعریف می‌کند، ابایی از لو رفتن قصه‌اش ندارد و در ادامه چونی و چگونگی ماجرا را شرح می‌دهد. از دیگر جذابیت‌های کتاب شخصیت پردازی درست فقط با چند نشانه و نثر شاعرانه با اتکا به این فکت علمی که: «هیچ صدایی از اولین روز خلقت تا کنون ازبین نرفته‌است»؛ کوچ اصوات داستان صداهایی‌ست که از عالمی به عالم دیگر کوچ کرده‌اند، اما همچنان در جریانند.

«کوچ اصوات» به کتابفروشی‌ها رسید

در برشی از کتاب آمده است:

تو فکر می‌کنی چند نفر از اونایی که می‌خوان خودشونوبکشن، واقعا می‌خوان بمیرن؟
-همه شون
-نه اشتباهت همینه. کمتر از یه درصد. بقیه آخرین ترفندشون برای زنده بودن همینه که ما بهشون این فرصت رو می‌دیم!

این جملات بخشی از گفت‌وگوی میان شخصیت‌های مجموعه «کوچ اصوات» است. شانزده داستان کوتاه مجزای سوررئال که نخ نامرئی آن‌ها را به هم متصل می‌کند.

جایی از زبان یکی از شخصیت‌های داستان می‌خوانیم: «مرگ امنیت است»! و حوادث زنجیروار حول موضوع مرگ و عالم مردگان می‌گردد. شخصیت‌های تکرار شونده با نام‌های یکسان یا چند عامل ثابت در آن‌ها به مخاطب القا این همانی می‌کند در حالیکه نه به طور کامل همان فرد داستان قبل است و نه می‌توان چنین دریافت ذهنی را از اساس خط زد.

این کتاب با شمارگان ۱۲۵۰ نسخه و در ۱۴۸ صفحه توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده‌است.

 انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *