کاهش قیمت طلا و سکه نسبت به هفته گذشته/ کاهش تقاضا در بازار طلا و سکه

15:46 - 24 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۵۰۳
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: درمجموع قیمت‌ها از پنجشنبه به بعد ثبات نسبی پیدا کرد همچنین تقاضا کاهش پیداکرده است که به دلیل کاهش تقاضا، حباب سکه نیز با کاهش همراه بوده است.
محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با میزان، درباره روند قیمت هفته گذشته طلا نسبت به امروز و همچنین حباب سکه و عواملی که در انس (واحد جِرم - «ounce») جهانی سکه مؤثر بوده است، گفت: قیمت انس جهانی طی هفته گذشته در حال افزایش بود. در معاملات چهارشنبه و پنجشنبه قیمت طلا و نقره در بازار‌های جهانی به بالاترین سطح خود طی یک ماه گذشته رسید و قیمت هر انس هزار و ۸۰۰ دلار افزایش پیدا کرد.

وی افزود: جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ بنا به اعلام شاخص‌های مثبت اقتصادی انس جهانی با کاهش همراه بود و در حال حاضر امروز قیمت انس جهانی با ۱۰ دلار افزایش نسبت به هفته گذشته به هزار و ۷۶۸ دلار رسید.

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: قیمت ارز نیز که طی چند روز گذشته سیر نزولی داشت امروز شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ تثبیت شد و درمجموع قیمت‌ها از پنجشنبه به بعد ثبات نسبی پیدا کرد همچنین تقاضا کاهش پیداکرده است که به دلیل کاهش تقاضا، حباب سکه نیز با کاهش همراه بوده است.

کشتی آرای بیان کرد: در حال حاضر سکه طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بوده که به نسبت شنبه گذشته ۳۰۰ هزار تومان کاهش داشته، سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان بوده که نسبت به شنبه گذشته ۲۰۰ هزار تومان کاهش داشته است و نیم سکه ۶ میلیون تومانی نیز نسبت به شنبه گذشته ۸۰ هزار تومان کاهش داشته همچنین ربع‌سکه ۳ میلیون و ۵۰۰ هزارتومانی نسبت به شنبه گذشته کاهش ۹۰ هزار تومانی داشته و سکه‌های یک گرمی دو میلیون و ۲۰۰ هزارتومانی نیز نسبت به شنبه گذشته ۵۰ هزار تومان کاهش داشته است.

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: در حال حاضر امروز شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ هر مثقال طلا ۴ میلیون و ۹۵۶ هزار تومان بوده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز یک میلیون و ۱۴۴ هزار تومان است و نسبت به هفته گذشته هر گرم طلای ۱۸ عیار ۹ هزار تومان کاهش داشته همچنین حباب سکه نیز ۳۴۰ هزار تومان کاهش داشته است.
 
 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *