وضعیت حیات وحش استان تهران درحال حاضر ایده ال است

13:09 - 24 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۴۵۹
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: اولویت اصلی برای محیط زیست استان تهران درحال حاضر، پیشگیری از سرایت بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک از استان‌های همجوار است.

- بنا بر اعلام روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، سعید محمودی در بازدید روز گذشته از مناطق و زیستگاه‌های شرق استان اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود بیماری در استان‌های مجاور و احتمال سرایت به حیات وحش این استان، کار رصد، پایش، کنترل، نظارت و پیشگیری از طریق اقدامات ممکن و هدفمند از مدت‌ها قبل آغاز شده و با جدیت ادامه دارد.

وی افزود: در بازدید انجام شده از چند زیستگاه خوشبختانه تاکنون حتی موارد مشکوک به بیماری هم رویت نشده است و شرایط حیات وحش در وضعیت ایده الی است.

محمودی با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه در مناطق و زیستگاه‌های حیات وحش و تشدید این اقدامات در حال حاضر تنها راه اصلی مواجهه احتمالی با بیماری است، گفت: از موضوعات دیگری که از سوی رؤسای مناطق با دقت بیشتری درحال پیگیری است ممانعت از ورود دام‌های اهلی به این مناطق در شرایط کنونی و خارج کردن دام‌هایی است که بطور موردی وارد زیستگاه‌های تحت مدیریت می‌شوند.

وی همچنین با قدردانی از اقدامات سازمان دامپزشکی برای واکسیناسیون دام‌های اهلی، از این سازمان خواست تا واکسیناسیون دام‌ها بطور کامل و اصولی در استان تهران انجام شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *