تردد ۲ میلیونی وسایل نقلیه در محور‌های مواصلاتی؛ رکورد‌های عجیب و غریب سفر‌های جاده‌ای

12:51 - 24 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۴۳۲
در هفته گذشته سفر‌های مردم رکورد‌های جدیدی را شکست و در این ایام روند سفر‌های جاده‌ای مردم فراتر از انتظارات و حتی برآورد‌ها بود.

- ایسنا نوشت: براساس آخرین آمار‌های ثبت شده از مرکز مدیریت راه‌های کشور درباره وضعیت تردد وسایل نقلیه مختلف در بازه زمانی ۱۶تا ۲۲ مهرماه رکورد‌های عجیب و غریبی توسط مردم در سفر‌های جاده‌ای به ثبت رسید چرا که در این ایام روند سفر‌های جاده‌ای مردم فراتر از انتظارات و حتی برآورد‌ها بود. به گونه‌ای که ۱۶ مهرماه بیش از دو میلیون و ۶۴۷ هزار وسیله نقلیه در محور‌های بین استانی تردد کرد که این آمار بالاترین میزان در سال جاری بود و رکوردی جالب توجه در طول ایام کرونایی به حساب می‌آید.

تردد ۲ میلیونی وسایل نقلیه در محور‌های مواصلاتی؛ رکورد‌های عجیب و غریب سفر‌های جاده‌ای

همچنین در این بازه زمانی (۱۶ تا ۲۲ مهر ماه) به صورت میانگین دو میلیون و ۱۰۰ هزار و ۵۸ وسیله نقلیه در محور‌های مواصلاتی تردد کردند که نسبت به هفته قبل از آن سه درصد و نسبت به هفته مشابه در سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافت.

آمار عجیب دیگری که در هفته گذشته شاید برای اولین بار به ثبت رسید این بود که بر اساس اطلاعات پلاک‌های ثبت شده در دوربین‌های پلاک خوان ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار پلاک خودرو در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۲ مهرماه در محور‌های برون شهری رویت شدند که بسیار بیشتر از همه آمار‌های مشابه در سال جاری بود. البته باز هم شهروندان تهران و البرز با سهمی حدود ۲۵ درصد بیشترین خودرو را در این آمار از آن خود کردند.

تردد ۲ میلیونی وسایل نقلیه در محور‌های مواصلاتی؛ رکورد‌های عجیب و غریب سفر‌های جاده‌ای

از سوی دیگر آمار‌ها نشان می‌دهد که مجموع ورود و خروج وسایل نقلیه مختلف در هفته گذشته در استان‌های مختلف متفاوت بوده و بیشتر استان‌ها به غیر از استان‌های شمالی با افزایش سفر‌های مردم مواجه شده‌اند.

در این میان تردد‌ها در هفته گذشته در استان‌های یزد، بوشهر و سیستان و بلوچستان با ۹ درصد و در خراسان جنوبی، البرز و کرمان هر یک با هشت درصد افزایش نسبت به هفته قبل از این بررسی مواجه شده‌اند و به صورت کاملا غیر منتظره استان‌های گیلان، مازندران و گلستان با منفی شش درصد، منفی پنج درصد و منفی چهار درصد بیشترین کاهش تردد را در میان دیگر مناطق کشور در مقایسه با هفته قبل از این بازه زمانی تجربه کرده‌اند.

تردد ۲ میلیونی وسایل نقلیه در محور‌های مواصلاتی؛ رکورد‌های عجیب و غریب سفر‌های جاده‌ای

اما تردد‌های بین استانی در همه استان‌های کشور به غیر از سیستان و بلوچستان (با صفر درصد تغییر) در قیاس با هفته مشابه سال گذشته روند افزایشی داشته است و این آمار برای استان‌های گلستان، سمنان، خراسان رضوی و خوزستان به ترتیب با ۳۹درصد، ۳۶ درصد، ۳۴ درصد و ۳۳ درصد افزایش بیشترین رشد را نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته نشان می‌دهد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *