مرگ مهاجران در مرزهای کشورهای اروپایی

12:29 - 24 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۴۱۵
گزارش‎ها از پیدا شدن یک جسد دیگر در مرزهای لهستان و بلاروس حکایت دارد.

- پلیس لهستان جسد دیگری را در نزدیکی مرز بلاروس پیدا کرده است.

این در حالی است که اتهامات جدیدی مبنی بر نقض قوانین بین المللی توسط ورشو در قبال مهاجران در مرز‌های شرقی اتحادیه اروپا مطرح شده است.

به گزارش «گاردین»، پلیس لهستان می‎گوید که جسد این مرد در یک مزرعه از سوی خدمه یک بالگرد عبوری مشاهده شده و تعداد افرادی که توسط مقام‎های لهستانی، لتونیایی، لیتوانیایی و بلاروسی گزارش شده است که از تابستان در تلاش برای عبور از مرز کشته شده‎اند، به ۷ نفر رسیده است.

هزاران نفر از عراق، سوریه، افغانستان و کشور‌های آفریقایی نیز در تلاش برای عبور از بلاروس به اتحادیه اروپا هستند، اما در یک منطقه مرزی پر تراکم بدون غذا و سرپناه و با افت دما گرفتار شده‎اند.

لهستان هزاران نیروی نظامی خود را به منطقه مرزی اعزام کرده، در مرز سیم‌های خاردار نصب کرده و حالت فوق العاده اعلام کرده است.

نمایندگان مجلس لهستان اخیرا از طرح دولت این کشور برای ساخت دیوار ۳۵۰ میلیون یورویی که به مجلس سنا ارائه می‌شود، حمایت کردند.

گروه‌های حقوق بشری لهستانی و بین المللی، دولت محافظه کار لهستان را متهم کرده‎اند که گاهی اوقات مهاجران را به صورت غیرقانونی از مرز برگشت داده و در انجام وظایف بشردوستانه اساسی خود در ارائه خدمات ضروری پزشکی یا غذا و سرپناه کافی، کوتاهی کرده‎اند.

کمیسیون اروپا، ورشو را تحت فشار قرار داده است تا ناظران اجازه ورود به منطقه مرزی را داشته باشند، اما هنوز اقدامی در این رابطه صورت نگرفته است.

سازمان‌هایی از جمله عفو بین الملل و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل می‌گویند لهستان با عقب راندن مهاجران به بلاروس به جای ارائه پناهندگی، قوانین بین المللی را نقض می‌کند.

مقام‎های لهستانی نیز اعلام کردند از اوایل ماه آگوست تاکنون بیش از ۱۵ هزار نفر برای عبور از مرز لهستان تلاش کرده‎اند، که بیشتر آن‌ها توسط شهروندان عراقی، افغانستانی و سوری انجام شده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *