برگزاری بیش از ۲۷۰۰ جلسه رسیدگی قضایی الکترونیک در دادگستری استان قزوین

10:57 - 24 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۳۹۳
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان قزوین از برگزاری بیش از ۲۷۰۰ جلسه رسیدگی قضایی الکترونیک در این دادگستری طی شش ماهه اول سال‌ جاری خبرداد.
- علی شعبانی رئیس کل دادگستری استان قزوین در گفت‌وگو با میزان از برگزاری بیش از ۲۷۰۰ جلسه رسیدگی قضایی الکترونیک در دادگستری قزوین طی شش ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: طی شش ماه اول امسال بالغ بر ۲۷۴۱ مورد جلسه دادرسی با متهمین زندانی بصورت الکترونیک انجام شده است، همچنین علاوه بر جلسات رسیدگی، ۷۶۱ دیدار قضات نیز با زندانیان به صورت الکترونیک جهت رفع مشکلات آنان صورت گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین با بیان اینکه راه‌اندازی سامانه دادرسی الکترونیک و تجهیز زندان‌های استان و بهره‌مندی از این امکانات شرایط ملاقات زندانی با خانواده‌اش را به صورت غیرحضوری نیز فراهم نموده است گفت: ۳۶ مورد ملاقات الکترونیک مددجویان زندان با خانواده‌هایشان را در شش ماهه ابتدای سالجاری شاهد بوده‌ایم، که این امر کاهش هزینه برای خانواده‌های زندانیان و امکان ملاقات سریع را در پی داشته است.
 
وی اظهار داشت: امروزه فناوری‌های نوین و الکترونیک گسترش چشمگیری داشته و استفاده صحیح از این فناوری‌ها موجب بهبود و تسریع در ارائه خدمات می‌شود که دستگاه قضایی طی سال‌های اخیر اقدامات قابل توجهی جهت بهره‌گیری از این فناوری‌ها داشته است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *