گاف فدراسیون والیبال در قرعه‌کشی لیگ برتر

10:45 - 24 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۳۸۶
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
قرعه‌کشی فصل آینده لیگ برتر والیبال با مشکلاتی همراه بوده است.
- قرعه‌کشی فصل جدید لیگ برتر والیبال در شرایطی انجام گرفت که همچون سال‌های قبل باز هم انتقاد‌هایی به آن وارد شد؛ انتقاد‌هایی که بخشی از آن را می‌توان درست قلمداد کرد. در این فصل از لیگ برتر برخی از تیم‌های هم‌استانی در یک روز و در یک سالن میزبان رقبای خود هستند و همین موضوع انتقاد‌هایی را از جناب تعدادی از تیم‌های شهرستانی به دنبال داشته است؛ اما واقعیت این است که در فصول گذشته هم چنین رویه‌ای وجود داشته است.

به عنوان مثال در تهران بار‌ها تیم‌های سایپا و پیکان در یک روز و در خانه والیبال به مصاف حریفانشان رفتند. از طرف دیگر حتی اگر قبلا هم این اتفاق رخ نداده باشد نمی‌توان به آن ایرادی گرفت. به ظور مثال تیم‌های شهرداری ارومیه و آذرباتری این شهر دارای هواداران جداگانه‌ای نیستند که نگرانی در این خصوص وجود داشته باشد. ضمن اینکه با تصمیم فدراسیون والیبال تنها ۳۰ درصد از سکو‌های سالن‌ها را می‌توان در اختیار تماشاگران قرار داد و بهانه‌هایی همچون کرونا هم مانعی برای برگزاری مسابقات تیم‌های همشهری در یک سالن نیست.

اما مهمترین مشکلی که به قرعه‌کشی لیگ می‌توان گرفت این است که بر چه اساسی تیم‌های پاس گرگان و مس رفسنجان در جایگاه‌های یازدهم و دوازدهم جدول قرار گرفتند؟ این دو تیم صعود کرده به لیگ برتر قاعدتا باید در جایگاه‌های سیزده و چهاردهم قرار می‌گرفتند؛ اما به نظر می‌رسد مسئولان فدراسیون والیبال و به خصوص کمیته مسابقات به راحتی از کنار این موضوع گذشتند. شاید استدلال آن‌ها این بوده که چون تیم‌های خاتم اردکان و شهرداری قزوین که از لیگ کناره‌گیری کردند در فصل گذشته در جایگاه‌های یازدهم و دوازدهم جدول بودند چنین تصمیمی گرفته شده که اگز این مسئله واقعیت داشته باشد باید بابت آن تاسف خورد.

البته لیگ برتر والیبال مشکلات بزرگ دیگری هم دارد که از سال‌های گذشته تا به امروز همچنان لاینحل باقی مانده است. جشن قهرمانی فصل گذشته لیگ برتر و اهدای مدال به تیم قهرمان این رقابت‌ها هنوز برگزار نشده است و این در حالیست که تا چند روز دیگر فصل جدید مسابقات آغاز خواهد شد. اتفاقی که تنها در ایران رخ می‌دهد و فدراسیون والیبال هم اهمیتی به آن نمی‌دهد.

 

 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *