خدمات موثر به مردم، حاکی از تقویت روحیه انقلابی و جهادی دستگاه قضا است

15:23 - 24 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۳۷۸
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: ۱ هزار ۷۳۹ درصد رشد عملکردی سال ۹۹ نسبت به ۹۸ نتیجه حاکم شدن روحیه انقلابی و جهادی در دستگاه قضایی استان است که با همین ظرفیت‌های استان اقدامات موثری برای خدمت رسانی به مردم انجام شده است.
- حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی، رئیس کل دادگستری استان مرکزی در جلسه گردهمایی ائمه جمعه استان مرکزی که با حضور آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان اراک برگزار شد، اظهار داشت: کسب رضایت الهی و خدمت به مردم یکی از مهمترین نکاتی است که باید مورد توجه کارگزاران نظام اسلامی باشد و توجه به این مسیر در هیچ شرایطی نباید فراموش شود.

وی افزود: شایسته گزینی یکی از ملاک‌های مهم در عزل و نصب‌های دستگاه قضایی است.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی بیان داشت: مهمترین محور بیانیه گام دوم انقلاب اعتماد به جوانان و جوانگرایی در همه بخش‌های کشور است و این مسئله امروز باید مورد توجه مسئولین و خصوصا در انتصاب مدیران مورد توجه باشد.

وی تأکید کرد: تربیت نیروی انسانی تراز انقلاب اسلامی یکی از مهمترین نیاز‌های امروز کشور است و قطعا تضمین کننده پیشرفت و تعالی مردم و جامعه خواهد بود و این در دستور کار دادگستری استان مرکزی است.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: توجه به ظرفیت‌های داخلی و اتکاء به توانمندی‌های داخل و مبارزه با فساد به شکل همه جانبه با جدیت توسط دستگاه قضایی استان در حال انجام است و دستگاه قضایی در مبارزه با فساد عزم جدی دارد.

وی گفت: حاکم شدن روحیه انقلابی و جهادی در همه بخش‌های کشور تضمین کننده پیشرفت کشور در گام دوم است و در طی یک سال گذشته که روحیه انقلابی و جهادی در دستگاه قضائی استان حاکم شده خیرات و برکات آن برای مردم به وضوح قابل نمایش است که آمار‌های برتری استان در سال ۹۹ نشان از این مسئله دارد.

رئیس دادگستری استان مرکزی افزود: ۱ هزار ۷۳۹ درصد رشد عملکردی سال ۹۹ نسبت به ۹۸ نتیجه حاکم شدن روحیه انقلابی و جهادی در دستگاه قضایی استان است و با همین ظرفیت‌های استان اقدام چشمگیری انجام شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی ادامه داد: در استان مرکزی در حوزه ارزیابی آمار و عملکرد به رتبه سوم کشوری ارتقاء یافت که این نشان از وجود انجام کار جهادی و انقلابی در دستگاه قضایی استان است.

وی خاطر نشان کرد: حفظ حرمت مردم و تکریم ارباب رجوع از اولویت‌های بخش‌های مختلف دستگاه قضایی است.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی تأکید کرد: فرهنگ سازی در راستای حاکم شدن فرهنگ صلح و سازش در جامعه یک ضرورت مهم است و ائمه جمعه نقش مهمی در تحقق این مسئله دارند،میتوانند یاری رسان دستگاه قضایی باشند.

وی در پایان گفت: سند تحول قضایی محصول تجربیات ارزشمند چهل ساله دستگاه قضایی کشور است و اجرا شدن آن قطعا می‌تواند گره‌های زیادی از مشکلات مردم بازکند و خیرات فراوانی برای مردم به همراه داشته باشد.

در پایان این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی ضمن اهدا لوح تقدیر به  آیت الله دری نجف آبادی از حمایت‌ها و ارشاداتشان نسبت به دستگاه قضایی استان تشکر کرد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *