افراد واکسینه نشده ۱۱ برابر بیشتر در معرض مرگ کرونایی قرار دارند

10:12 - 24 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۳۶۹
نتایج یک تحقیق نشان می‎دهد که افراد واکسینه نشده ۱۱ برابر بیشتر از افراد واکسینه شده در معرض مرگ ناشی از کووید-۱۹ قرار دارند.

- داده‌های جدید منتشر شده از سوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، نشان می‎دهند که افراد واکسینه نشده ۱۱ برابر بیشتر از افراد واکسینه شده در معرض مرگ ناشی از کووید-۱۹ هستند.

به گزارش «هیل»، این مرکز می‎گوید که این داده‌ها مربوط به ماه آگوست بوده و از ۱۶ بخش بهداشتی، یا در واقع حدود ۳۰ درصد از جمعیت آمریکا جمع آوری شده است.

علاوه بر این، داده‌ها نشان می‌دهند که افراد واکسینه نشده، ۶ برابر بیشتر از افرادی که کاملاً واکسینه شده‎اند، مبتلا به کووید ۱۹ می‌شوند.

این داده‌ها به انبوهی از شواهد می‌افزاید که خطرات ناشی از ویروس کووید-۱۹ با واکسینه شدن کاهش می‌یابد.

حدود ۷۷ درصد از افراد واجد شرایط در آمریکا، یعنی افراد ۱۲ سال به بالا، در حال حاضر دستکم یک دوز از واکسن تزریق کرده‎اند، اما دولت بایدن ۲۳ درصد باقی مانده از جمعیت را به تزریق واکسن ترغیب کرده است.

تا ۲۹ آگوست، ۶۶۵ مورد ابتلا در آمریکا به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر واکسینه نشده وجود داشته است در حالی که این میزان ۱۵۰ مورد در میان تزریق کنندگان واکسن بوده است.

«سلین گوندر»، متخصص بیماری‌های عفونی در دانشگاه نیویورک، می‎گوید که این داده‌ها دلیل قانع کننده‌ای برای دادن دوز اضافی به دریافت کنندگان نشان می‌دهد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *