طلسم پرسپولیس مقابل الهلال شکسته نشد/ گومیس بلای جان سرخابی‌ها

21:31 - 24 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۳۶۸
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
تیم‌ فوتبال پرسپولیس با شکست مقابل الهلال عربستان در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از گردونه مسابقات کنار رفت.

- تیم‌های فوتبال الهلال و پرسپولیس از ساعت ۲۱:۳۰ در چارچوب یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه بن فیصل شهر ریاض به مصاف هم رفتند که در پایان نیمه اول الهلال با نتیجه یک بر صفر پیروز شد.

در نیمه دوم شرایط برای پرسپولیس بدتر از نیمه اول شد و آنها ۲ گل دیگر دریافت کردند. در نهایت شاگردان گل‌محمدی با شکست ۳ بر صفر با خاطره‌ای تلخ از لیگ قهرمانان آسیا کنار رفتند.

گومیس که در دیدار مرحله قبل مقابل استقلال نیز موفق به گشودن دروازه آبی‌پوشان پایتخت شده بود در دیدار مقابل پرسپولیس هم ۲ مرتبه دروازه سرخ‌پوشان را باز کرد تا بلای جان سرخابی ها لقب بگیرد.

از سوی دیگر پرسپولیس موفق نشد طلسم شکست ناپذیری الهلال در‌ مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا را بشکند.

آمار بازی:

طلسم پرسپولیس مقابل الهلال شکسته نشد/ گومیس بلای جان سرخابی‌ها

 

ترکیب الهلال:

عبدالله المعیوف، البریک، جانگ، البلیهی، ناصر الدوسری، محمد کنو، سلمان الفرج، سالم الدوسری، ماتئوس پریرا، موسی مارگا و گومیس

گزارش زنده| الهلال یک - پرسپولیس صفر

ترکیب پرسپولیس:

حامد لک، سیامک نعمتی (مهدی شیری ۶۶)، فرشاد فرجی، سیدجلال حسینی، سعید آقایی، میلاد سرلک، رضا اسدی (احسان پهلوان ۴۶)، امید عالیشاه، مهدی ترابی (محمد شریفی ۷۸)، وحید امیری (مهدی عبدی ۶۱)، عیسی آل کثیر (حامد پاکدل ۷۸)

*دقایق حساس مسابقه:

نیمه اول:

دقیقه ۳: ارسال خطرناک پریرا از روی ضربه آزاد را حامد لک به خوبی با مشت از مقابل دروازه پرسپولیس دور کرد.

دقیقه ۷: حرکت در عرض و شوت زمینی الدوساری از پشت محوطه جریمه بعد از اصابت به پای بازیکن پرسپولیس به تیرک دروازه برخورد کرده و راهی کرنر شد.
دقیقه ۸: سالم که روی ارسال کرنر از سمت راست در تیر مخالف جایگیری کرده بود، ارسال بلند هم تیمی اش را کنترل کرده و ضربه خطرناکی را روانه دروازه لک کرد. ضربه او، اما از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۱: گومیس در داخل محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد و در حالی که می‌رفت با یک چرخش زیبا دروازه را باز کند با سد محکم فاز دفاعی پرسپولیس متشکل از لک و مدافعان این تیم مواجه شد.

دقیقه ۱۲: روی ارسال خطرناک بازیکن الهلال از سمت راست، گومیس با جایگیری خوب می‌رفت دروازه را باز کند، اما فرشاد فرجی با تکلی عالی دروازه را نجات داد تا توپ به مهاجم حریف نرسد.

دقیقه ۲۷: سالم الدوساری با شوت از پشت محوطه جریمه، توپ را دور از دستان حامد لک وارد دروازه حریف کرد.  

 

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/3300090_264.mp4']
 

دقیقه ۳۴: پریرا روی اشتباه بازیکنان پرسپولیس در میانه‌های میدان صاحب توپ شد و بعد از پیمودن یک مسیر نسبتا طولانی با ضربه‌ای نه چندان دقیقه دروازه را هدف گرفت؛ این ضربه با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۳۵: عیسی آل کثیر از سمت راست وارد محوطه جریمه الهلال شد و در شرایطی که زاویه شوت ایده آلی نداشت با تمام توان به توپ ضربه زد، عبدالله المعیوف این ضربه را به خوبی مهار کرد.

دقیقه ۳۷: شوت زیبای پریرا از روی ضربه آزاد بعد از برخورد به سعید آقایی به طرز خطرناکی از بالای دروازه راهی کرنر شد.

 

گزارش زنده| الهلال یک - پرسپولیس صفر

نیمه دوم:

دقیقه ۴۹: شوت عیسی آل‌کثیر با اختلاف کمی از دروازه الهلال به خارج از زمین مسابقه رفت.

دقیقه ۵۰: نفوذ الهلال از سمت راست دفاع پرسپولیس، با خروج اشتباه حامد لک و ضربه تمام کننده گومیس همراه شد.

 

var player = videojs('player_292556_3299524',{poster:'',width:400,height:300}); player.one('play', (function(){ $.post('/fa/ajax/news/video/3299524',{},function (data) {}); }));
 
دقیقه ۶۷: شوت والی سالم روی یک ارسال از سمت چپ را حامل لک با عکس العملی بسیار زیبا مهار کرد.
دقیقه ۶۸: شوت گومیس در داخل محوطه جریمه در حالی که می‌رفت به طرز خطرناکی دروازه لک را تهدید کند، با برخورد به جلال حسینی بلوکه شد.
دقیقه ۷۰: نفوذ الهلال در عمق دفاع پرسپولیس و رسیدن توپ آخر به گومیس، سبب ثبت گل سوم نماینده عربستان شد.
 
var player = videojs('player_115969_3299525',{poster:'',width:400,height:300}); player.one('play', (function(){ $.post('/fa/ajax/news/video/3299525',{},function (data) {}); }));
 

دقیقه ۷۶: شوت روی پای خطرناک ماتیوس پریرا از پشت محوطه جریمه در حالی که واکنش لک را به همراه داشت، از کنار دروازه زوزه کشان راهی اوت شد.

دقیقه ۷۹: شوت زمینی مارگا از سمت راست محوطه جریمه را حامد لک در اختیار گرفت.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *