اقدامات عینی، عملی و میدانی جهت پیشگیری از وقوع جرم، امری ضروری است

۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۶:۱۶
کد خبر: ۷۶۶۳۶۷
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: نسخه خوب، عینی و واقعی برای اقدامات پیشگیرانه در حوزه سرقت امری ضروری است، اقدامات میدانی و عملی چاره کار است.
- حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی در سومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان که با حضور اعضا، روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان برگزار شد گفت: صرف تشکیل جلسات شورای پیشگیری بدون داشتن خروجی مثبت قابل توجیه و قبول نیست، خروجی جلسات باید آثار و نتایج مثبت داشته باشد.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش مراجع انتظامی استان در برخی جرایم نسبت به مشابه سال گذشته با رشد مواجه هستیم که این افزایش نیازمند کار کارشناسی و اقدامات پیشگیرانه می‌باشد که آیا اقدامات ۶ ماهه سال جاری موثر بوده یا نبوده؟ یا ناشی از ترک فعل مسولان است که افزایش جرایم داشتیم.

رئیس کل دادگستری استان زنجان اظهار داشت: نسخه خوب، عینی و واقعی برای اقدامات پیشگیرانه در حوزه سرقت امری ضروری است، اقدامات میدانی و عملی چاره کار است.

صادقی نیارکی با اشاره به اینکه در ۶ ماهه نخست امسال در استان شاهد افزایش جرم سرقت هستیم بیان کرد: بخشی از این افزایش در استان ناشی از عدم انجام وظایف مسئولین متولی و ترک فعل آشکار آن‌ها در انجام اقدامات پیشگیرانه می‌باشد که شورای پیشگیری استان باید این موارد و آسیب‌ها را بررسی و پیگیری کند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان افزود: در عصر حاضر فضای مجازی بهترین فضا برای انجام جرایم مالی سرقت و کلاهبرداری از مردم با ارسال پیامک است که باید مراقب این پیامک‌های جعلی بود.

برچسب ها: زنجان پیشگیری

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *