بازسازی والو‌های کلاس ۲و ۵۰۰ درین هیتر‌های فشارقوی در نیروگاه بندرعباس

9:41 - 24 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۳۴۰
دسته بندی: اقتصاد ، انرژی
مدیرعامل نیروگاه بندرعباس گفت: والو‌های کلاس ۲ هزار و ۵۰۰ درین هیتر‌های فشارقوی نیروگاه بندرعباس با همت متخصصان بومی در راستای رفع موانع تولید نیروگاهی بازسازی شد.
- طبق اعلام روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان، حسین سلیمی با اشاره به شرایط کارکرد با فشار بالای والو‌های کلاس ۲ هزار و ۵۰۰ مسیر درین هیتر‌های فشارقوی و نقش آن‌ها در هنگام بای پاس کردن لاین هیتر‌ها و تخلیه آنها، نشتی داخلی این والو‌ها در هنگام در سرویس قرارداشتن هیتر‌های فشار قوی، باعث اتلاف و هدر رفت انرژی و همچنین باعث خروج آب تغذیه فشار بالا در لاین هیتر‌ها شده و امکان بازدید و بهره برداری از لاین هیتر‌ها مقدور نمی‌باشد.

سلیمی افزود: با توجه به قیمت بالا و خاص بودن این والوها، خرید و تامین آن‌ها با مشکلاتی همراه بوده که تعمیرات و بازسازی والو‌ها در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس خاطر نشان کرد: برای تعمیر و بازسازی والوها، پلاگ استم و سیت رینگ والو‌ها جوشکاری با متریال سخت استلایت شده و در نهایت ماشین کاری، لپینگ و هیدروتست با فشار ۵۰۰ بار گردید.
 
وی اضافه کرد: با توجه به نصب والو‌های تعمیر شده در لاین هیترها، عملکرد آن‌ها رضایت بخش و والو‌ها بدون نشتی داخلی گزارش گردیده است. از طرفی با توجه به کمیاب بودن این والو‌ها و قیمت بالای آن‌ها، تعمیر والو‌ها تا حدودی مشکل لاین هیتر‌ها را حل کرده و همچنین هزینه تمام شده تعمیر والو‌ها کمتر از یک سوم والو نو می‌باشد.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس در پایان افزود: نیروگاه حرارتی برق بندرعباس بزرگترین نیروگاه جنوب شرق کشور است که نقش مهمی در تامین برق کشور و صنایع بزرگ استان هرمزگان دارد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *