بهره‌مندی ۷ هزار جمعیت روستایی از آب شرب سالم خراسان جنوبی

8:58 - 24 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۳۳۰
دسته بندی: اقتصاد ، انرژی
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی گفت: ۷ هزار و ۲۸۶ نفر از جمعیت ۱۷ روستا از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.
- طبق اعلام پاون، حمید ملانوری در  مراسم طرح‌های آبرسانی به ۱۷ روستای استان خراسان جنوبی که به نمایندگی از سایر پروژه‌ها در محل روستای سلم آباد شهرستان خوسف برگزار شد، با بیان اینکه ایجاد ۴۳ شبکه آبرسانی تا پایان سال، در اولویت برنامه‌های استان قرار دارد، گفت: از ابتدای سال جاری ۳۰ شبکه آبرسانی روستایی در سطح استان ایجاد شده است.

ملانوری ادامه داد: در طرح‌ها و پروژه‌هایی که امروز به بهره‌برداری رسیدند هفت روستا آبدار شده و ۱۰ مورد هم از آب پایدار برخوردار شدند.

به گفته وی، آبرسانی به روستا‌ها از طریق اجرای شبکه در روستا‌های پرجمعیت و به شکل سیار در روستا‌های فاقد شبکه از برنامه‌های اولویت‌دار استان است.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر این که تأمین آب شرب بهداشتی و سالم از وظایف دولت است، گفت: استحصال، تولید، توزیع، بهره برداری و مصرف آب در استان کم آب، خشک و کویری خراسان جنوبی باید به درستی مدیریت شود.

وی یادآور شد: نکته مهم این است که ۴۰ درصد آب تولیدی استان در طول مسیر به دلیل فرسودگی شبکه یا وجود شبکه غیر مجاز از دست می‌رود و درآمدی به همراه ندارد، لذا کاهش این میزان هدررفت از برنامه‌های اولویت‌دار استان است.

 استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: همه تلاش‌ها به این منظور است که این ثروت بزرگ، مثل طلا محافظت شده و به راحتی از دست نرود.

ملانوری با اشاره به اینکه نهاد‌های فرهنگی، مردم و رسانه‌ها در این زمینه وظیفه سنگینی به عهده دارند، مدیریت آب از تولید تا عرضه و ایجاد مجتمع‌های آبرسانی را از کار‌های اساسی برشمرد.

حسین امامی نیز اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح‌ها را ۱۷۵ هزار و ۲۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها ۷ هزار و ۲۸۶ نفر از جمعیت ۱۷ روستا در شهرستان‌های بیرجند، خوسف، سربیشه، حاجی آباد و درمیان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی افزود: عملیات حفاری و تجهیز چاه جدید، ساخت دو ایستگاه پمپاژ و اجرای ۳.۵ کیلومتر خط انتقال از جمله اقداماتی است که شرکت آب و فاضلاب استان با مشارکت بنیاد برکت برای اجرای پروژه تقویت آبرسانی مجتمع براکوه که در محل روستای سلم آباد به بهره برداری رسید، انجام داده است.

 با بهره‌برداری از این مجتمع، آبرسانی به سلم آباد و ۱۱ روستای دیگر در شهرستان خوسف تقویت می‌شود.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *