برای رفع مشکلات شهر اهواز نیاز به کار جهادی است

11:44 - 24 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۳۲۶
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری خوزستان با بیان این که برای رفع مشکلات شهر اهواز نیاز به کار جهادی است، از نماینده‌های حقوقی شهرداری‌ها، سازمان‌ها و ادارات خواست تا در پیگیری مشکلات حقوقی مجموعه خود از حالت انفعالی خارج شوند و فعال‌تر باشند.
- حجت الاسلام والمسلمین صادق مرادی در دیدار شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی کلانشهر گفت: نماینده حقوقی هر نهاد باید موضوعات حقوقی آن مجموعه را رصد و پیگیری کند و تلاش کند که از این جهت خسارت مالی و معنوی کمتری به آن مجموعه وارد شود و این را نیز باید مدنظر داشته باشیم که این مجموعه‌ها متعلق به تمام مردم است.

وی ادامه داد: شهرداری اهواز و دیگر شهر‌های استان در بحث بدهی‌ها و طلب‌های مجموعه خود کارگروهی را تشکیل و نحوه پرداخت بدهی و دریافت طلب‌ها را بررسی و راهکار‌های مناسب برای آن اتخاذ و تلاش کنند که پرونده حقوقی کمتری در این خصوص تشکیل شود. همچنین انتظار داریم که شهرداری‌ها نظارت کافی و دقیق در برگزاری مناقصه‌ها داشته باشند و حتما باید با متخلفان در خود مجموعه برخورد شود که در این صورت دیگر نیازی به ارجاع آن به دادگستری نخواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی گفت: در بحث فساد درونی، این اتفاق در هر دستگاهی که باشد باید با جدیت و قاطعیت با آن مبارزه کرد و شهرداری نیز از این مسئله مستثنی نیست. همچنین شهرداری‌ها باید با افرادی که به اموال مردم خسارت وارد می‌کنند، با جدیت برخورد و این موضوع را از مجاری قانونی پیگیری کنند.

رئیس کل دادگستری استان خوزستان اظهار کرد: شهردار و شورای شهر اهواز باید بستر را برای جذب سرمایه گذار جهت ساخت و تکمیل پروژه‌های این شهر را فراهم کنند تا ضمن توسعه و آبادانی شهر، شاهد پروژه نیمه تمامی نیز نباشیم.

وی تصریح کرد: هدف دادگستری خوزستان، خدمت به مردم است لذا در راستای رفع مشکلات مردم تا جایی که قانون اجازه می‌دهد از مجموعه‌ای که برای رفع مشکلات و معضلات مردم تلاش کند، حمایت می‌کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی با بیان این که هر کمکی که برای رفع مشکلات و معضلات شهری به شورا یا شهرداری صورت گیرد، در واقع کمک به مردم است، ادامه داد: دستگاه قضایی خوزستان سال گذشته با تعامل و همکاری شهرداری اهواز و بخش خصوصی در جهت رفع مشکل جمع آوری پسماند‌ها در جهت راه اندازی سایت جمع آوری پسماند صفیره اهواز تلاش و مساعدت‌های لازم را انجام داد. همچنین این دادگستری در سایر مسائل و مشکلات مردم مانند آبگرفتگی معابر و خیابان‌های اهواز و دیگر شهر‌های استان، محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار، سنددار کردن منازل اهالی کوی مدرس و ...، ورود کرد و نتیجه مطلوبی نیز به دست آمد.

در این نشست شهردار، رئیس و تعدادی از اعضای شورای کلانشهر اهواز به بیان مشکلات شهر و راهکار‌های رفع آن‌ها پرداختند و خواستار تعامل و همکاری بیش از پیش دستگاه قضایی استان در رفع این مشکلات شدند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *