مظنه آپارتمان‌های نوساز در مناطق مختلف تهران

8:31 - 24 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۳۲۳
رصد فایل‌های فروش واحد‌های مسکونی در استارت‌آپ‌های ملکی نشان‌دهنده یک آلارم قیمتی از سوی بازار به سازنده‌ها و مالکان واحد‌های مسکونی کلیدنخورده و نوساز است.

- روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: در برخی از این استارت‌آپ‌ها که گران قیمت بودن، ارزان‌تر بودن یا تناسب قیمت‌های پیشنهادی نسبت به ارزش ملک وعرف منطقه با رنگ‌های متفاوت از یکدیگر تفکیک شده است، بخش زیادی از واحد‌های مسکونی نوساز و کلیدنخورده با رنگ قرمز (باقیمت بالاتر از عرف منطقه) مشخص شده‌اند. این موضوع نشان‌دهنده آن است که مالکان واحد‌های نوساز به‌ویژه واحد‌های مسکونی کلیدنخورده هم‌اکنون از واقعیت‌های بازار و به‌ویژه شرایط رکودی حاکم بر معاملات ملک اطلاع چندانی ندارند. از این رو سطح قیمت‌های پیشنهادی خود را متفاوت از آنچه عرف بازار شناخته می‌شود، تعیین می‌کنند.

نگاهی به این فایل‌ها که در برخی استارت‌آپ‌های ملکی با رنگ قرمز (به عنوان فایل‌های گران قیمت) مشخص شده‌اند نشان می‌دهد هم‌اکنون یک آلارم از سمت بازار به مالکان این واحد‌ها که عموما سازنده هستند مخابره می‌شود. پیام این آلارم قیمتی آن است که مالکان وعرضه‌کننده‌های این واحد‌ها باید هر چه سریع‌تر نسبت به تعدیل قیمت‌های پیشنهادی خود و واقعی‌سازی قیمت‌ها اقدام کنند در غیراین صورت با توجه به شرایط رکودی فعلی مشخص نیست دوره انتظار برای فروش این واحد‌ها چقدر به طول خواهد انجامید؟

در جدول نبض بازار امروز قیمت پیشنهادی تازه‌ترین واحد‌های مسکونی با عمربنای صفر تا ۵ سال آمده است. بخش زیادی از این فایل‌ها، فایل‌هایی هستند که در استارت‌آپ‌های ملکی به عنوان فایل گران قیمت مشخص شده‌اند.

مظنه آپارتمان‌های نوساز در مناطق مختلف تهرانارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *