ارزش سهام عدالت چقدر کاهش یافت؟

15:45 - 23 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۲۵۵
بررسی‌ها نشان می‌دهد ارزش سهام عدالت در هفته سوم مهر به میزان ۳.۹ درصد کاهش یافت.

_ فارس نوشت: ارزش سبد سهام عدالت در روز‌هایی که بورس حال و روز خوشی ندارد، در حال کاهش است.

در سال گذشته و در روز‌های اوج بازار، ارزش سهام عدالت نیز به اوج خود رسید که امیدواری فراوانی را برای افرادی که برگه‌های سهام عدالت دارند، ایجاد کرد، اما با ریزش بازار در مرداد سال ۹۹، ارزش این سهام نیز به شدت کاهش یافت و در خردادماه سال جاری ۴۵ درصد ارزش این سهام باقی ماند.

از خردادماه که بازار سرمایه روند متعادلی را آغاز کرد، روند نزولی ارزش سهام عدالت متوقف شد و هر هفته بر ارزش این سهام نیز افزوده می‌شد، اما از ابتدای مهر که بازار سرمایه باز هم روند نامتعادل و نزولی به خود گرفته است، ارزش سهام عدالت پس از هر روز معاملاتی کاهش پیدا کرده است.

از سهام عدالت چه خبر؟

حیدری، سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت، درباره سهام عدالت می‌گوید: طرح بازآرایی مدیریت سهام عدالت توسط دولت و مجلس در حال اجرا است، هدف قانون گذار و سیاست مداران ماندگاری مردم در سهام عدالت است. در طرح بازآرایی سهام عدالت، نمایندگان مردم در بخش مردمی این طرح نظرات خود را به صورت مکتوب ارائه کرده‌اند و ما انتظار داریم طوری بازآرایی شود کسانی که قبلا روش مدیریت مستقیم سهام عدالت را هم انتخاب کرده‌اند، بتوانند از طریق تعاونی‌ها بر سهام خود مدیریت کنند و تقاضا برای فروش سهام موجب افت ارزش این سهام ارزنده و بر هم زدن تعادل بازار سرمایه نشود.

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با تبیین منابعی که باید به جاماندگان سهام عدالت داده شود، گفت: دولت می‌تواند باقیمانده سهام خود در شرکت‌های خودروسازی و فولادی که قرار بود به صورت ETF به فروش برساند را به جاماندگان سهام عدالت اختصاص دهد، اینکه چه کسانی مشمول جاماندگان سهام عدالت هستند، شامل افرادی است که در مراحل قبلی ثبت‌نام و شناسایی شده‌اند و دعوت نامه برای آن‌ها صادر شد، ولی به هر دلیلی از جمله مشکلات ناشی از نرم‌افزار‌ها و مشکل دبیرخانه‌ای، سهام عدالت به آن‌ها اختصاص پیدا نکرد.

سهام عدالت شما چقدر می‌ارزد؟

سهام عدالت در هفته سوم مهرماه نزدیک به ۳.۹ درصد کاهش ارزش را ثبت کرده است، این در حالی است که شاخص کل بورس در هفته گذشته با کاهش ۶.۱ درصدی و شاخص کل هموزن نیز با کاهش ۸ درصدی مواجه شده است.

ارزش سهام عدالت چقدر کاهش یافت؟

سهام عدالت ۴۰۹، ۴۹۲ و ۵۳۲ هزار تومانی و ۱ میلیون تومانی به ترتیب به میزان ۹ میلیون و ۸۷۹ هزار تومان، ۱۱ میلیون و ۸۸۴ هزار تومان، ۱۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و ۲۴ میلیون و ۱۵۵ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

ارزش سهام عدالت چقدر کاهش یافت؟

کاهش ارزش سهام عدالت نیز در انواع مختلف این سهام، به ترتیب به میزان ۶ میلیون و ۲۷ هزار تومان، ۷ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ۷ میلیون و ۸۳۹ هزار تومان و یک میلیون و ۴۷۳ هزار تومان بوده است.

ارزش سبد سهام عدالت در پایان هفته گذشته به میزان ۶۴ درصد ارزش این سهام در اول مرداد سال ۱۳۹۹ بوده است. یعنی در ۱۵ ماه گذشته ارزش این سهام کاهشی ۳۶ درصدی را تجربه کرده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *