روش‌هایی برای تمیز کردن کله پاچه در منزل

۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۴:۵۰:۰۱
کد خبر: ۷۶۶۲۵۱
برخی به دلایل بهداشتی تمایل دارند که تمیز کردن کله پاچه را در منزل، خودشان انجام دهند تا با خیالی راحت از آن استفاده کنند.

_ ایرنا نوشت: کله پاچه از غذا‌هایی است که طرفداران خاص خود را دارد و بسیاری به دنیال اغذیه‌فروشی می‌گردند که بتوانند بسیار خوب پخته شده باشد. برخی دیگر ترجیح می‌دهند که از خودشان پخت کله پاچه را انجام دهند و برخی دیگر به دلایل بهداشتی می‌خواهند که تمیز کردن کله پاچه را هم انجام دهند تا با خیال راحت آن را استفاده کنند. ادامه مطلب را بخوانید تا با روش‌های تمیز کردن کله پاچه در خانه آشنا شوید.

از بین بردن موی کله پاچه

برای موزدایی کله پاچه ابتدا، آب را در یک قابلمه بزرگ که کله در آن جا شود بجوشانید. بعد از آن کله را در آب جوش قرار بدهید و چند دقیقه صبر کنید تا مو‌ها کاملا سست شوند. سپس به وسیله‌ی یک چاقو یا با دست مو‌ها را بکنید. برای از بین بردن مو‌های ریز باقیمانده را با استفاده از یک کپسول فشار قوی یا در صورت عدم دسترسی به فشار قوی بر روی اجاق گاز، کله را روسوز کنید. با این کار هم مو‌های باقیمانده از بین می‌رود و هم کبابی می‌شود که در طعم و مزه آن تاثیر زیادی دارد. کل سطح کله را روسوز کنید و با چاقو به آرامی روی آن بکشید تا لایه‌ی سوخته و سوختگی ناشی از مو‌ها را روی آن بخراشید.

تمیز کردن داخل کله پاچه

پس از اسموکت کردن کله، یک نایلون روی زمین پهن کنید، کله را از پشت سر در دست بگیرید و از سمت بینی محکم به زمین بکوبید؛ این کار را چند بار تکرار کنید؛ و بعد شلنگ آب را داخل مجرای نای موجود در پشت کله قرار بدهید و آب را با فشار خیلی زیاد در مجاری وارد کنید تا از بینی خارج شده و بینی و مجاری آن‌ها کاملا تمیز شود. سپس گوش‌های آن را جدا کنید. با یک چاقوی تیز، پوست صورت را در دو طرف لب برش بدهید و سپس با فشار دو دست، فک بالا و پایین را بکشید تا جدا شوند. کله را از فاصله دو فک تا انتهای سر ببرید تا به دو نیم تقسیم شود. سپس با یک برس یا مسواک زبر روی زبان و دندان‌ها بکشید تا تمیز شوند. اگر دوست ندارید می‌توانید دندان‌ها را با انبردست بکشید.

شستن پاچه

برای شستن پاچه‌ها هم تا حدودی مانند تمیز کردن کله باید عمل کنید به این صورت که ابتدا پاچه‌ها را در آب جوش قرار بدهید و مو‌های آن را با چاقو یا دست بکنید. پاچه را در دست بگیرید و با چاقو سُم آن را درآورید. سم را مانند کفش جدا کنید، نیازی به بریده شدن توسط چاقو نیست فقط کافیست که چاقو را داخل سم بیاندازید و فشار دهید تا خارج شود. سپس پاچه‌ها را اسموکت کنید تا مو‌های باقیمانده بسوزند و با چاقو به آرامی روی پوست آن بکشید تا لایه سوخته آن خراشیده شود. کیسه مویی موجود در زیر پوست شیار بین کف پاهاش را با چاقو خارج کنید. اگر آنجا مویی هم هست آن‌ها را بسوزانید یا با چاقو جدا کنید. پس از طی مراحل بالا برای پاک کردن کله پاچه، در یک قابلمه بزرگ آب سرد بریزید و کله پاچه را به مدت نیم ساعت در آن قرار دهید. سپس با چاقو به آرامی روی سطح کله و پاچه‌ها بکشید تا اگر آثار سوختگی روی آن است از بین برود. در آخر همه قسمت‌ها را یکی یکی زیر آب سرد، تمیز بشویید. کله پاچه برای پختن آماده است.


برچسب ها: غذا کله پاچه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *