گرایی: سالتوی «بنا» راحت ۵ امتیاز داشت/ خوشحالم در زمانی کشتی می‌گیرم که او مربی است

13:14 - 23 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۲۲۱
دارنده مدال طلای کشتی آزاد جهان و المپیک گفت: کشتی‌گیران از اقشار ضعیف هستند، اما دبیر زحمت زیادی کشیده و باعث رونق لیگ شده‌اند تا منبع درآمدی داشته باشیم.

- محمدرضا گرایی، قهرمان وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی آزاد جهان و المپیک که امروز (جمعه) مهمان برنامه تلویزیونی ورزش و مرردم بود، درباره افتخارات اخیرش صحبت‌هایی انجام داد که گزیده آن را در زیر می‌خوانید.

* خدا را شکر که توانستم در مسابقات جهانی مدال طلا بگیرم. من سعی می‌کنم خودم را کنترل کنم و در مسابقات خیلی به خودم استرس ندهم.

* ما ۳ برادر هستیم و من و محمدعلی توانستیم نماینده ایران در المپیک و مسابقات جهانی باشیم. پدر و مادرم عامل اصلی موفقیت ما در کشتی بودند و زمانی که دلسرد می‌شدیم همیشه به ما انگیزه می‌دادند.

* محمدعلی هم فن‌هایی می‌زند که باعث جذابیت کشتی فرنگی شده که همین باعث شده نمایندگان کمیته بین‌المللی المپیک فعلا به فکر حذف کشتی از المپیک نباشند.

* امیدوارم در المپیک بعدی هم بتوانیم مردم را خوشحال کنیم. ما از بچگی سعی کردیم متکی به زور نباشیم و کشتی‌گیری فنی باشیم. شرایطی هم مهیا شد تا این فنون را در مسابقات مختلف نشان دهیم.

* قبلا در وزن ۷۲ کیلوگرم کشتی می‌گرفتم، اما از سال ۲۰۱۹ به بعد تصمیم گرفتم در وزنی کمتر برای گزینشی المپیک رقابت کنم. بسیار سخت بود، چون در آسیا کسی سهمیه نگرفته بود و من توانستم در ۶۷ کیلوگرم سهمیه بگیرم. بعد راهی المپیک شدم که طلا گرفتم و یک ماه و نیم بعد هم این طلا را در جهانی کسب کردم.

 *یکی از قطب‌های کشتی شیراز است. ما می‌توانستیم نماینده‌های بیشتری داشته باشیم، ده‌بزرگی انتخابی را واگذار کرد در غیر اینصورت نصف نماینده‌ها شیرازی بودند. امیدوارم حمایت‌ها از استان فارس بیشتر شود.

* فعلا در وزن ۶۷ کیلوگرم می‌مانم و تغییری برای تغییر وزن ندارم. سالتویی که بنا به من بعد از قهرمانی در مسابقات جهانی زد راحت ۵ امتیاز داشت؛ به خصوص اینکه سالتو را از چپ می‌زند که کار را برای حریف سخت‌تر می‌کند.

*محمدعلی قبل از فینال با کسی که قهرمان جهان بود کشتی داشت. کشتی ۵-۵ بود، نماینده اتحادیه جهانی بالاسر هیات ژوری نشست و رای را بعد از اعتراض ما برگرداند. ناداوری‌هایی هست که متاسفانه، چون ما کرسی نداریم این اتفاقات رخ می‌دهد.

*من با محمدعلی تمرین می‌کردم و در قدیم با هم تمرینات را انجام می‌دادیم. در یکی از مسابقات قهرمانی کشور در فینال بهم رسیدیم. تا آمدم کشتی بگیرم، کول‌انداز زد و مرا ضربه فنی کرد.

*در مسابقات جهانی نروژ همه آمده بودند با تمام توان قهرمان المپیک را ببرند. من حریف گرجی را قبلا با اختلاف زیاد برده بودم، اما او آمده بود این مبارزه را پیروز شود که توانستم او را شکست دهم. کشتی‌گیر ژاپنی را برایش یک فن کمر کنار گذاشته بودم، بعد از اینکه اعتراضات وارد نشد توانستم با همان فن او را ببرم.

*من هنوز درباره حضور در لیگ تصمیمی نگرفته‌ام و باید با کادر صحبت کنم، چون تازه برگشته‌ایم و استراحت می‌کنم. کشتی‌گیران از اقشار ضعیف هستند، اما دبیر زحمت زیادی کشیده و باعث رونق لیگ شده‌اند تا منبع درآمدی داشته باشیم.

* یکی دو سالی که کرونا آمده قرنطینه هستیم، اما بعد از ۳ طلای المپیک لندن به ۴ طلای جهان رسیدیم و هیمن اتفاق این خوشحالی‌ها را هم دارد. خوشحالم در زمانی کشتی می‌گیرم که او مربی است. بنا مدیریت بسیار خوبی دارد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *