معاون اجرایی رئیس جمهوری مشکلات شهرستان های ممسنی و رستم را بررسی کرد

12:58 - 23 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۲۱۵
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
معاون اجرایی رئیس جمهوری در قالب هفتمین سفر استانی هیات دولت، پنجشنبه مسائل و مشکلات شهرستان های ممسنی و رستم در غرب استان فارس را بررسی کرد.

- بنا به اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، جلسه شورای اداری مشترک ممسنی و رستم با حضور ائمه جمعه، فرمانداران، نماینده دو شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مدیران و مسؤلان دو شهرستان، در سالن امیرکبیر شهر نورآباد ممسنی برگزار شد.

در این نشست مشکلات مردم دو شهرستان و مهمترین مطالبات آنان از دولت توسط ائمه جمعه، نماینده مجلس و فرمانداران دو شهرستان بیان شد.

فراوانی محرومیت در دو شهرستان تاریخی و نخبه پرور ممسنی و رستم، فقر و بیکاری، کمبود زیرساخت‌ها در حوزه‌های مختلف فرهنگی، ورزشی و کشاورزی و آبخیزداری، احیای مجدد کارخانه قند ممسنی، تکمیل و راه اندازی سد پارسیان و پتروشیمی ممسنی و افزایش امکانات در حوزه بهداشت و درمان و حل مشکل مسکن و ازدواج جوانان از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه به نمایندگی از مردم مطرح شد.

معاون اجرایی رئیس جمهوری در این نشست اظهار داشت: هدف از سفر آیت الله رئیسی به استان فارس که با اشتیاق زیادی از سوی مردم رصد و پیگیری می‌شود، در نگاه اول دیدار و ارتباط با مردم و از سوی دیگر شنیدن حرف مردم و رسیدگی به مشکلاتشان و پای درد و دل آنان نشستن و علاج کردن درد و آلام مردم عزیز و فهیم و بزرگوار این مرز و بوم است.

مرتضوی نظارت بر عملکرد مسؤولان و شناسایی گلوگاه‌هایی که مانع خدمات عادلانه شده است و رفع مشکلات را نیز، از دیگر اهداف این سفر برشمرد.

وی افزود: از نگاه رئیس جمهوری، مردم حاکم هستند و مسؤولین محکوم، حاکمیت مردم را حق می‌داند و دولت مردان را صاحب تکلیف معرفی می‌کند.

نماینده ویژه دولت در سفر به ممسنی و رستم، ادامه داد: از منظر رئیسی مردم حق سؤال کردن، بیان مشکلات و اظهار نظر دارند و مسؤولین مکلف به پاسخ گویی هستند؛ همان سیره انبیا و ائمه اطهار (ع) و روش و منش حضرت امام (ره) که فرمودند اگر به من خدمتگزار بگویید بهتر از آن است که رهبر بگویید واین منش کریمانه و بزرگوارانه مقام معظم رهبری در رصد و حل مشکلات مردم است.

وی خطاب به مدیران اظهار داشت: در فرهنگ اسلامی مردم، ولی نعمت اند و بنا به تعبیر اداری، مردم ارباب رجوع اند و مسؤولین باید پاسخگو باشند، لذا از این منظر ارتباط با مردم شرط زمامداری است.

مرتضوی گفت: شنیدن سخن مردم وظیفه زمامداران است و حل مشکلات مردم از نظر مکتب اسلام و از نظر قانون اسلامی و در نگاه مقام معظم رهبری تکلیف همگانی مخصوصا مدیران است، حال سوال این است چرا بعضی وقت‌ها فاصله می‌گیریم و مشکلات بر مدیران غلبه می‌کند و البته پاسخ مشخص است عدم توکل به خدا، عدم عمل به آموزه‌های دینی، عدم اخلاق و نیت پاک در حل مشکلات مردم و رسیدگی به امور آنان و دلبستگی به مناصب دنیایی.

معاون اجرایی رئیس جمهوری در ادامه با بیان شرایط خاص کشور با وجود تحریم و برخی مشکلات گفت: بنا نیست تحریم‌ها ما را به ستوه بیاورد، ما با وجود تحریم توفیقات قابل توجهی داریم؛ در صنعت دفاعی که صد در صد تحریم هستیم و همچنین در صنعت هسته‌ای که شدیدا در تحریم قرار داریم همواره موفق هستیم و گام رو به جلو بر می‌داریم، چون اراده و اخلاص بالا است و هدف جز رضای خدا چیز دیگری نیست.

نماینده ویژه رئیس جمهور در نشست شورای اداری مشترک ممسنی و رستم با ابراز امیدواری از آینده پیش رو گفت: در برخی حوزه‌ها مشکلاتی وجود دارد، اما دلیلی برای تسلیم شدن نداریم، چون برای ما روشن است از تهدید‌ها فرصت بسازیم.

وی افزود: ما الگو‌های موفق در مسیر رشد تعالی و حل مشکلات داریم، مگر وقتی سردار سلیمانی داعش را با تمام عقبه اش در کنار ضریح حضرت زینب (س) و دردانه امام حسین (ع) بیرون کرد و سوریه را آزاد ساخت، تعادلی بین امکانات طرفین وجود داشت؟

معاون رئیس جمهور گفت: هر جا اراده و اتحاد و اخلاص باشد کار‌ها پیش می‌رود و ما در کشوری که واجد اقلیم و امکانات است اگر تسلیم مشکلات شویم، حتما باید خودمان را مذمت کنیم.

وی بیان کرد: یکی از اساسی‌ترین موضوعات مطرح شده توسط نماینده شما، تکمیل و بازسازی محور شیراز اهواز است که حتما منابع مناسب برای آن پیش بینی و به مدد الهی مشکل این محور مواصلاتی مهم جنوب کشور حل خواهد شد.

مرتضوی اضافه کرد: یکی دیگر از موضوعات مهم، بحث سد پارسیان است که حتما پیگیر خواهیم بود و مشکل را حل خواهیم کرد.

وی گفت: تا جایی که می‌دانیم این منطقه روان آب‌های خوبی دارد و حتما باید این آب‌ها مهار شوند چه با سد چه با آب خوان و امیدواریم با تکمیل سد پارسیان، مردم این منطقه از برکات آن نیز منتفع شوند.

مرتضوی به مطالبات مردم ممسنی و رستم در حوزه بهداشت و درمان نیز اشاره کرد و گفت: سرانه تخت بیمارستانی ممسنی بزرگ تقریبا نزدیک به سرانه است و بیمارستان ۶۴ تخت خوابی رستم که از نزدیک ملاحظه کردیم و البته از دور بهتر بود، نیاز به توجه جدی دارد.

وی از پیش بینی پنج میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان سخن گفت و افزود: امید داریم در بازه زمانی ۴۰۰ تا ۴۰۱ این بیمارستان به بهره برداری برسد و مردم از خدمات این مجموعه نیز بهره ببرند.

فرستاده رئیس جمهور به ممسنی و رستم، در ادامه با تاکید بر تلاش دولت در حوزه مسکن اضافه کرد: ما برای مسکن دار کردن مردم و جوانان هیچ مانعی نداریم و در این سفر نیز مشکل تعداد قابل توجهی از مردم در حوزه مسکن حل می‌شود و معتقدیم هر جا مسکن رونق پیدا کند حتما اشتغال هم توسعه و نرخ بیکاری نیز کاهش پیدا می‌کند.

معاون اجرایی رئیس جمهوری بیان داشت: بحث پتروشیمی را به جد پیگیری می‌کنیم، در جلسات دولت در مورد چند پتروشیمی تصمیم گرفته شد که امیدواریم این پتروشیمی هم در این لیست قرار گرفته باشد.

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *