معاون اقتصادی رئیس جمهور: اقتصاد کشور نیازمند جراحی های بزرگ است

12:48 - 23 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۲۰۹
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
معاون اقتصادی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امروز ۲ سیاست مهم را همزمان پیگیری خواهیم کرد گفت: در حال حاضر جراحی در اقتصاد کشور به عنوان یک اصل دنبال می‌شود.

- بنا به اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، محسن رضایی میرقائد جمعه در بدو ورود به فرودگاه اهواز در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه امروز ۲ سیاست مهم را همزمان پیگیری خواهیم کرد اظهار داشت: در حال حاضر جراحی در اقتصاد کشور به عنوان یک اصل دنبال می‌شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری با اشاره به اهداف سفر خود به خوزستان برای بررسی روند فعالیت ترخیص کالا از بنادر استان و حضور در مناطق زلزله زده اندیکا و شمال خوزستان گفت: وضعیت فعلی کشور نیازمند انجام جراحی‌های بزرگ اقتصادی است.

وی با اشاره به اینکه به واسطه مشکلات اقتصادی، مسائل مختلفی دامنگیر مردم شده است افزود: امروز کمتر صحبت می‌کنیم و از شعار دادن پرهیز خواهیم کرد و بیشتر به دنبال اقدام و عمل خواهیم بود.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری گفت: از بابت مشکلات پیش آمده برای مردم شرمنده هستیم، اما همواره تلاش خواهیم کرد که با تکیه بر همت بلند جوانان کشورمان و همچنین تحمل مردم، وضعیت بهتری را رقم بزنیم.

رضائی میرقائد با اشاره به اهداف سفر خود به خوزستان تصریح کرد: برای چند هدف مهم به خوزستان سفر شده است که یکی از آن‌ها مسئله صادرات و واردات کالا است.

وی ادامه داد: بخش مهمی از واردات کشور از طریق بندر امام خمینی (ره) انجام می‌شود که روند ترخیص کالا‌ها برای مصرف داخلی با گره‌هایی روبه رو است؛ لذا در این سفر تلاش می‌شود که این گره‌ها بررسی شوند تا مشکلات پیش آمده حل و فصل شوند.

رضایی به سفر رئیس جمهوری به استان خوزستان اشاره کرد و افزود: در این سفر، دستورات مقام ریاست جمهوری در سفر به خوزستان نیز بررسی خواهد شد تا روند اجرای مصوبات با جدیت دنبال و پیگیری شود.

وی همچنین به زلزله اخیر استان خوزستان اشاره کرد و گفت: قصد داریم امروز در میان مردم اندیکا و همچنین شهر‌های خسارت دیده در شمال خوزستان برویم تا از نزدیک وضعیت آن‌ها بررسی شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: شرایط استان خوزستان در بخش‌های مختلف بخصوص مسائل مربوط به خسارات زلزله زدگان را در تهران مورد پیگیری قرار خواهیم داد.

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *