بازنگری دستمزد کارگران به کجا رسید؟

10:30 - 23 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۱۷۲
نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره آخرین اخبار از بازنگری دستمزد کارگران در نیمه دوم سال، گفت: درخواست تشکیل جلسه شورای عالی کار را برای بازنگری دستمزد فعلی، به وزارت کار ارسال کردیم.

_ برنا نوشت: علی خدایی درباره آخرین اخبار از بازنگری دستمزد کارگران در نیمه دوم سال، گفت: درخواست تشکیل جلسه شورای عالی کار را برای بازنگری دستمزد فعلی، به وزارت کار ارسال کردیم.

نماینده کارگران در شورای عالی کار افزود: طبق ماده ۱۶۷ و ۱۶۸ قانون کار، شورای عالی کار باید ماهیانه تشکیل جلسه دهد و در مواقعی که ۳ نفر از اعضا درخواست جلسه فوق‌العاده داشتند نیز جلسه باید تشکیل شود، هنوز جلسات عادی شورای عالی کار تشکیل نشده و درخواست جلسه فوق‌العاده از سوی نمایندگان کارگری به وزارت کار اعلام شده، اما هنوز زمان زیادی از این درخواست نگذشته به همین دلیل منتظر نتیجه از سوی وزارت کار هستیم.

خدایی با اشاره به نسبت دستمزد کارگر با سبد هزینه معیشت کارگران، بیان کرد: سبد معیشت کارگری که سال گذشته دولت ۶ میلیون و ۷۵۰ تومان اعلام کرد به ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده، اما نظر نمایندگان کارگری این است که سبد معیشت کارگران، ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است به همین دلیل، دستمزد کارگران فقط پاسخگوی ۴۰ درصد سبد معیشت است.

نماینده کارگران در شورای عالی کار تصریح کرد: وضعیت معیشتی کارگران در شرایط خیلی بدی قرار گرفته است به همین دلیل درخواست تشکیل جلسه شورای عالی کار را داریم.

او ادامه داد: دولت در پیش بینی تنظیم بودجه، دستمزد کارگران را برای سال آینده علی‌الحساب ۱۰ درصد درنظر گرفته است که بعد از آن در شورای عالی کار این رقم دقیق بررسی شود که این موضوع جامعه کارگری را نگران کرده است چراکه با توجه به تورم اتفاق افتاده و شعار‌های دولت فعلی، توقع رفع نابه‌سامانی‌ها را از دولت داریم.

خدایی خاطرنشان کرد: پیگیری‌ها از سمت جامعه کارگری برای بررسی مزد در نیمه دوم سال وجود دارد.امین ایزدی
|
-
|
۱۵:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
0
0
چرا همیشه حق طبقه ظعیف خورده میشه و کسی صداشون رو نمیشنوه یا کاری انجام نمیدن.عدالت کجاست....
امین ایزدی
|
-
|
۱۵:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
0
0
چرا همیشه حق طبقه ظعیف خورده میشه و کسی صداشون رو نمیشنوه یا کاری انجام نمیدن.عدالت کجاست....
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *