بارش پراکنده در بیش از ۵ استان کشور/ تداوم وزش باد شدید در برخی مناطق

10:06 - 23 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۱۷۱
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

کبری رفیعی در گفت‌وگو با میزان در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: طی ۲۴ ساعت آینده برای مناطقی از استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، شمال آذربایجان‌های غربی و شرقی و همچنین ارتفاعات البرز بارش پراکنده و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه فردا برای مناطقی از استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل و ارتفاعات البرزی انتظار این شرایط را داریم، ادامه داد: روز‌های یکشنبه و دوشنبه در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف و جو آرام است.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: از بعد از ظهر دوشنبه و طی روز سه‌شنبه در مناطق شمال و شمال غرب کشور و غرب استان گیلان بارش پراکنده رخ می‌دهد که گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد است.

رفیعی اظهار کرد: روز‌های جمعه و شنبه در نوار شرقی به ویژه منطقه زابل و همچنین طی روز دوشنبه در نوار غربی کشور پدیده غالب وزش باد شدید است که در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک را به همراه دارد.

وی در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی تهران توضیح داد: آسمان تهران امروز صاف است و گاهی برای آن وزش باد پیش‌بینی می‌شود و حداکثر دمای پایتخت ۲۸ درجه  و حداقل دمای آن ۱۶ درجه بالای صفر استتداوم .ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *