معاون قضایی سازمان زندان‌های کشور جهت بررسی وضعیت زندان‌ها وارد استان مازندران شد

22:34 - 22 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۱۴۷
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
معاون قضایی و اجرای احکام سازمان زندان‌های کشور همزمان با حضور اسدی رئیس حفاظت و اطلاعات سازمان زندان‌های کشور و جمعی از کارشناسان حوزه‌های قضایی و اجرای احکام جهت بررسی وضعیت زندان‌ها وارد استان مازندران شدند.

- طبق گزارش روابط عمومی اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان مازندران، فراهانی به همراه علی استادی مدیرکل زندان‌های استان مازندران با حضور در کمیته فناوری و برنامه ریزی دادگستری مازندران در راستای تحقق اهداف سازمان زندان‌ها و سند تحولی قوه بحث و تبادل نظر کردند.

سپس با حضور در جمع روسای ستادی و زندان‌های استان مازندران و هدف از این بازدید را بررسی میدانی آخرین وضعیت قضایی و اجرای احکام کیفری و نحوه اجرای آیین نامه جدید سازمان عنوان کرد.

معاون قضایی رئیس سازمان زندان‌های کشور بهره گیری از ظرفیت‌های قانونی اجرای هدفمند کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و استفاده از ظرفیت‌های گروه‌های جهادی و موسسات مردم نهاد برای رسیدگی به امور زندانیان و خانواده‌های آنان را از سیاست‌ها و اهداف سند تحولی قوه برشمرد که از دغدغه‌های رئیس سازمان زندان‌ها محسوب می‌شوند.

وی خدمات انفورماتیک، دادرسی الکترونیکی، ملاقات مجازی، حبس مجازی با استفاده از پابند‌های الکترونیکی و زندانبانی مجازی با بکارگیری از دوربین‌های مداربسته را از اقدامات و خدمات نظام زندانبانی اسلامی در جهت بهبود وضعیت زندان‌ها و ارتقای تامین امنیت زندانیان خواند.

معاون قضایی سازمان زندان‌های کشور گفت: اعمال الزامات رعایت کرامت انسانی و حقوق شهروندی در زندان‌ها و تعامل سازنده و هدفمند با مراجع قضایی و مسئولین حوزه‌های مختلف برای پیشبرد اهداف اصلاحی و تربیتی از اولویت‌های مهم سازمان زندانهاست.

فراهانی افزود، با عنایت به رویکرد رئیس سازمان زندان‌های کشور و چشم انداز سند تحول قضایی، ارتقای فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی و اشتغال و حرفه آموزی در راستای توانمندسازی زندانیان با دعوت از اساتید دانشگاه‌ها، طلاب، کارآفرینان و موسسات خصوصی و دولتی با رعایت ملاحظات حفاظتی و امنیتی باید در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه کارگاه آموزشی آیین نامه اجرایی سازمان زندان‌های کشور با حضور معاون قضایی سازمان برای روسای ستادی و زندان‌های استان مازندران همراه با آزمون کتبی برگزار گردید.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *