پرواز‌های روسیه به ایران از از ۱۸ آبان از سرگرفته خواهد شد

16:44 - 22 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۱۱۹
ستاد عملیاتی کرونا در روسیه از آغاز مجدد پرواز‌های این کشور به ایران در تاریخ ۱۸ آبان خبر داد.

- طبق اعلام ستاد عملیاتی جلوگیری از ورود و گسترش ویروس کرونا در فدراسیون روسیه، این کشور از ۹ نوامبر (۱۸ آبان) پرواز‌های خود را با ۹ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران از سر می‌گیرد.

براساس تصمیم این ستاد و با توجه به کاهش یافتن سطح بیماری کووید- ۱۹ در این کشور‌ها پرواز‌های روسیه با جمهوری اسلامی ایران، باهاما، هلند، نروژ، عمان، اسلوونی، تونس، سوئد و تایلند از ۹ نوامبر (۱۸ ابان) سال جاری از سر گرفته خواهد شد.

ستاد عملیاتی جلوگیری از ورود و گسترش ویروس کرونا در فدراسیون روسیه اعلام کرده است که پس از نتایج تصمیم گیری برای از سرگیری ارتباطات هوایی با ۹ کشور به صورت متقابل در ماه نوامبر، معاون نخست وزیر تاتیانا گولیکووا جلسه ستاد عملیاتی را برگزار کرد و این تصمیم با در نظر گرفتن وضعیت اپیدمیولوژیک در این ایالت‌ها گرفته شده است.
براین اساس، پرواز‌ها به مقصد ایران در مسیر‌های مسکو - تهران با فرکانس سه پرواز در هفته، یک پرواز دیگر در هفته از سوچی به تهران انجام می‌شود.

آنا پاپاوا، رییس سرویس فدرال نظارت بر حمایت از حقوق مصرف کنندگان و رفاه انسان در روسیه ماه گذشته در دیدار با کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران و پس از استماع گزارش سفیر در خصوص وضعیت واکسیناسیون و کنترل همه گیری اظهار امیدواری کرده بود که با توجه به افزایش واکسیناسیون و کنترل همه گیری در ایران، شاهد بازشدن مرز‌های روسیه به روی تجار، دانشجویان ایرانی و همه مردم ایران باشیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *