دستگاه قضایی و نیروی انتظامی مراجع حفظ آرامش، امنیت و کرامت حقوق شهروندی بشمار می‌آیند

14:25 - 22 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۰۷۸
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان سمنان بمناسبت ایام هفته ناجا در ستاد فرماندهی انتظامی استان حاضر شد و از زحمات، خدمات شبانه روزی نیرو‌های انتظامی استان قدردانی کرد.
- محمدجعفر عبدالهی، رئیس کل دادگستری استان سمنان بمناسبت ایام هفته ناجا در ستاد فرماندهی انتظامی استان حاضر شد و از زحمات، خدمات شبانه روزی نیرو‌های انتظامی استان قدردانی کرد.

رئیس کل دادگستری استان سمنان حفظ حقوق شهروندی،حفظ آرامش و امنیت اجتماعی را از وظایف خطیر دستگاه قضایی و مرجع انتظامی دانست.

وی در ادامه افزود: علاوه بر اینکه حفظ حقوق شهروندان مستلزم برخورد و مبارزه مناسب با مجرمان و مرتکبان جرائم علیه امنیت و نظم عمومی است، در این ارتباط از هیچ کوششی نباید دریغ کرد.

رئیس کل دادگستری استان سمنان تصریح کرد:حفظ حقوق شهروندی از سوی حاکمان و حاکمیت جلب مشارکت شهروندان را در انتظام اجتماعی در بر دارد و سبب ایجاد مودت و محبت فی ما بین حاکمیت و مردم می‌گردد.

وی خاطر نشان کرد: با مشارکت نهاد‌های فرهنگی و همبستگی که بین دستگاه قضایی و نیروی انتظامی وجود دارد می‌توان زمینه‌های سرکشی و طغیان و مظاهر فساد را از بین برد و ریشه کن کرد.

همچنین در این دیدار سردار سرتیپ دوم پاسدار عبداله حسنی، فرمانده نیروی انتظامی استان سمنان از حمایت‌های قانونی و نقش موثر دستگاه قضایی در تامین امنیت مردم در انجام تکالیف و ماموریت‌های نیروی انتظامی استان قدردانی کرد.

وی نیروی انتظامی مهربان همراه با اقتدار که با جان فشانی به جامعه خدمت می‌کند را لازمه و در خور شأن انقلاب اسلامی ایران دانست و تاکید کرد:حمایت دستگاه قضایی در تحقق این مهم دلگرم کننده و نیروی انتظامی را در انجام وظایف و ماموریت‌های قانونی مصمم و استوار‌تر خواهد گذاشت».

گفتنی است؛ در این دیدار سردار حسنی ضمن قدردانی از حمایت‌های موثر دستگاه قضایی استان بر استحکام، تداوم و تعامل مربوطه نیز تاکید کرد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *