دیدار معاون رئیس جمهور در امور زنان با خانواده شهید دوران

13:48 - 22 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۰۷۰
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در سفر به استان فارس و در دیدار با خانواده شهید دوران ضمن تجدید میثاق با شهدا پای درد دل و صحبت‌های خانواده این شهید نشست و در جریان مشکلات خانواده شهدا قرار گرفت.
- بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی دولت، انسیه خزعلی در سفر به استان فارس و در دیدار با خانواده شهید دوران ضمن تجدید میثاق با شهدا پای درد دل و صحبت‌های خانواده این شهید نشست و در جریان مشکلات خانواده شهدا قرار گرفت.
 
وی اظهار کرد: اولین دیدار را با خانواده شهدا داشتیم تا بتوانیم از روح بزرگ شهدا و روحیه خوب خانواده باهمت و صبور آن‌ها درس بگیریم.

خانم خزعلی ادامه داد: متأسفانه شهدا، فداکاری‌ها و قهرمانی‌ها آن طور که باید به نوجوانان و جوانان نشان داده نشده است.

وی با اعتقاد به اینکه شهدا قهرمانان واقعی در جهانی هستند که پر از فتنه، نفاق و دروغ است، گفت: شهدا با کمال اخلاص و صداقت و برای حفظ وطن و ارزش‌ها و برای نقش برآب کردن نقشه‌های دشمن، خود را به آب و آتش زدند تا بتوانند مملکت را حفظ کنند.

خزعلی افزود: بسیاری از نوجوانان و جوانان ما نمی‌دانند که در گذشته چه اتفاقاتی افتاده و شهدا و خانواده‌های آنان چه جایگاهی دارند. وظیفه ما است که آن‌ها را با جایگاه شهدا آشنا کنیم.

معاون رئیس جمهور در پاسخ یکی از حاضران که به نبود مجسمه از شهید در شهر معترض بود، عنوان کرد: ساخت مجسمه به عنوان نماد این قهرمانان نقش مهمی در زنده نگاه داشتن یاد آن‌ها دارد، ولی مهمتر از آن ذکرقهرمانی و اخلاص شهدا در همه کتاب‌های درسی است.

وی یادآور شد: زنده نگاه‌داشتن یاد شهدا و ترویج سبک زندگی آن‌ها بایستی در میان مردم نهادینه شود و جوانان باید دائما حیات خود را با شهدا تجدید کنند.

او ادامه داد: ذکر رفتار و سلوک شهدا و یاد و گرامی داشت شهدا و تجلیل از خانواده‌های آن‌ها باید جزء برنامه‌های لاینفک ما باشد

خزعلی با بیان اینکه کار خانواده و بازماندگان شهدا کمتر از شهادت نیست، گفت: خانواده‌های شهدا یک عمر شهادت را حمل می‌کنند و یک عمربا شهید زندگی میکنند. باید خانواده‌های شهدا را گرامی بداریم.

او عنوان کرد: خانواده‌های شهدا درد فقدان شهدا را تحمل می‌کنند؛ هر چند خدا برای این خانواده‌ها جانشین خوبی است.

وی اضافه کرد:قطعا کاستی زیاد است و ترتیب دادن چند دیدار با خانواده شهدا جواب اینهمه درد، رنج و صبوری این خانواده‌ها نیست. خانواده‌های شهدا باید از نظر مادی و معنوی مورد حمایت قرار بگیرند.

خزعلی بیان داشت: بدون شک مسئولین مشتاق حمایت از خانواده‌های شهدا هستند و حمایت از این خانواده‌ها را در اولویت خود قرار می‌دهند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه گفت: نیاز است اقدام به تشکیل مجمع‌ها و تشکل‌هایی از خانواده‌های شهدا کنیم تا نیاز‌های مادی و معنوی این خانواده‌ها رصد شود و بتوانیم با اتصال معنوی با آن‌ها برخی از درد‌ها را التیام ببخشیم.

 

 
انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *