توسعه تمامی شهرستان‌ها با اجرای طرح «آمایش سرزمین»

14:02 - 22 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۰۶۹
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
وزیر صمت از اجرایی شدن طرح آمایش سرزمین برای توسعه و ایجاد اشتغال در تمامی شهرستان‌های کشور خبر داد.
- طبق اعلام شاتا، رضا فاطمی امین ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری کوار، با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال به عنوان یک اولویت در کشور مطرح است، تاکید کرد: برنامه آمایش سرزمین در تمامی شهرستان‌ها اجرایی می‌شود که یک برنامه عملیاتی و نقشه راه برای سال‌های آینده است که با نظر صاحب نظران شهرستان عملیاتی می‌شود.
 
وی افزود: در خصوص راه اندازی صنایع تبدیلی، کشاورزی و صادرات برنامه ریزی‌های مشخصی انجام شده است، اما تولید محصولات صادراتی مباحث مربوط به خود را دارد.
 
وزیر صمت تصریح کرد: محصولات صادراتی باید متناسب با ذائقه مشتری تولید و بسته بندی شود و به برنامه و جریان ثابتی برای موفقیت در بازار نیازمندیم.
 
فاطمی امین در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص جذب سرمایه گذاران و ارائه امکانات به آن‌ها نیز یادآور شد: قطعاً باید سرمایه گذاران برای شروع کار ۶۰ درصد آورده داشته باشند تا منابع موجود به درستی تخصیص داده شود و همچنین از اهلیت لازم برخوردار باشند.
 
گفتنی است وزیر صمت صبح پنجشنبه در جریان سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان فارس، به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور در شهرستان کوار حضور یافت و از مجتمع ذوب آهن پاسارگاد بازدید کرد.
 
رضا فاطمی امین سپس با حضور در گلزار شهدای شهرستان کوار به مقام والای شهدای این شهرستان ادای احترام کرد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *