رای بازی جنجالی ماشین‌سازی - پرسپولیس صادر شد

13:06 - 22 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۰۵۸
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
کمیته انضباطی رای مربوط به شکایت باشگاه پرسپولیس را صادر کرد.

- طبق اعلام فدراسیون فوتبال، باتوجه به شکایت باشگاه پرسپولیس از امیر پورآقایی به عنوان توپ جمع کن و رضا اصولی به عنوان عکاس در بازی این تیم مقابل ماشین سازی در تاریخ ۲۹ تیرماه ۱۴۰۰ باشگاه پرسپولیس این دو نفر را منتسب به باشگاه تراکتور و عامل تحریک دروازه‌بان تیم پرسپولیس با درخواست بازی و بدون توجه به مقررات و مجوز با تصویربرداری در طول بازی و ایجاد کننده زمینه محرومیت وی عنوان کرده است و مدارک مرتبط را جهت اثبات ادعای خود به کمیته انضباطی ارسال کرد.

باتوجه به مستندات پرونده رای کمیته انضباطی به این شرح است که مسابقه‌ای که به میزبانی باشگاه دیگری برگزار شده فاقد وجاهت قانونی است و در مورد رضا اصولی مدرکی که نشان از مرتبط بودن وی با باشگاه تراکتور داشته باشد بدست نیامد، بنابراین باشگاه تراکتور از بابت تخلف اشخاص مذکور را مبرا دانسته و رای به برائت باشگاه تراکتور صادر می‌شود.

درخصوص تحریک و ضبط بدون مجوز توسط افراد فوق الذکر از آنجایی که میزبان مسئولیت برگزاری مسابقه طبق مقررات را عهده دار است، تخلف این دو برعهده باشگاه ماشین سازی شناخته شده است و این تیم به مبلغ سیصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

باتوجه به اینکه وظیفه توپ جمع کن و عکاس در مقررات برگزاری مسابقات مشخص شده، بنابراین تصویربرداری از توپ جمع کن و بازیکن حریف در زمان برگزاری مسابقه امری غیر طبیعی و خلاف مقررات است که امیر پورآقایی توپ جمع کن به ۴ جلسه از حضور در کلیه ورزشگاه‌های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی محروم شد.

در خصوص شکایت باشگاه پرسپولیس از هیات فوتبال آذربایجان شرقی، چون ادله‌ای مبنی بر تخلف این هیات از سوی شاکی ارائه نشده است، حکم بر برائت صادر می‌شود. رای صادره ظرف ۷ روز قابل تجدیدنظرخواهی در کمیته استیناف است.تاج
|
-
|
۱۵:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۲
0
0
همیشه در مقابل تیم حکومتی لنگپولیس همه تیم‌ها سر بریده میشوند، حتا تاج بزرگ!
تاج
|
-
|
۱۵:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۲
0
0
همیشه در مقابل تیم حکومتی لنگپولیس همه تیم‌ها سر بریده میشوند، حتا تاج بزرگ!
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *