دیدار هیئت پارلمانی کشورمان با هیئت پاکستانی در مجمع مجالس آسیایی

12:22 - 22 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۰۴۰
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
هیئت پارلمانی کشورمان در حاشیه نشست کارگروه اسناد پایه مجمع مجالس آسیایی (APA)، با هیئت پارلمانی پاکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
- بنا به اعلام خانه ملت، هیئت پارلمانی کشورمان در حاشیه نشست کارگروه اسناد پایه مجمع مجالس آسیایی (APA)، با هیئت پارلمانی پاکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

جلیل رحیمی جهان آبادی، رئیس گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در APA، نقش همسایگان در سیاست خارجی ج. ا. ایران را مهم خواند و افزود: تقویت و تحکیم همکاری‌ها و مناسبات میان دو کشور در عرصه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی وحائز اهمیت است.

رئیس گروه پارلمانی ج. ا. ایران در APA، نقش تهران - اسلام آباد را در ایجاد ثبات و امنیت در منطقه مهم دانست و خاطر نشان کرد: حضور و فعالیت گروه‌های تروریستی، صلح و ثبات در منطقه و سایر نقاط جهان را به مخاطره می‌اندازد.

وی در ادامه بر ضرورت افزایش همکاری‌های بین المللی و تشریک مساعی کشور‌ها برای مقابله با هر گونه بحران در منطقه تاکید کرد.

سید علی ظفر، نماینده پارلمان پاکستان نیز در ادامه این دیدار با اشاره به تحولات منطقه، بر لزوم گسترش همکاری‌ها میان کشور‌های همسایه تاکید کرد.

وی همچنین ضمن ابراز امیدواری در خصوص توسعه روابط اقتصادی میان ایران و پاکستان، بر تقویت تعاملات تجاری فیمابین تاکید کرد.

شایان ذکر است در این دیدار، غلامرضا نوری قزلجه و معصومه پاشایی بهرام از اعضای هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشتند.
 
 

برچسب ها: مجلس پاکستان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *