رسیدگی به درخواست‌های ۷۷ نفر در جریان ملاقات مردمی رئیس کل دادگستری گلستان

12:55 - 22 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۰۳۵
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری گلستان و معاونین وی امروز در ملاقات مردمی درخواست‌های ۷۷ نفر را رسیدگی کردند.
- حجت الاسلام مهدی قاسمی وناجمی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان بیان کرد: امروز ۷۷ نفر با رئیس کل دادگستری استان و معاونان وی دیدار و درخواست‌های حقوقی و قضایی خود را با آنان در میان گذاشتند.

حجت الاسلام قاسمی وناجمی با بیان این که افراد برای حضور در ملاقات مردمی نیاز به وقت قبلی ندارند افزود: به توصیه رئیس کل دادگستری گلستان همه مدیران قضایی استان علاوه بر یک روز خاص برای پاسخگویی تمام وقت به مراجعان، در طول هفته نیز در اتاق شان به روی مردم باز است.

قاسمی وناجمی افزود: در ملاقات مردمی امروز اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری، رسیدگی دوباره به پرونده‌هایی که رای آن‌ها قطعی شده است، درخواست مرخصی، عفو و آزادی مشروط برای زندانیان، اعلام شکایت در حوزه حقوق شهروندی و درخواست رسیدگی زودتر به پرونده‌ها بیشترین درخواست‌های مردم را تشکیل می‌داد که از سوی مسئولان قضایی استان بررسی و دستور‌های لازم برای پیگیری این درخواست‌ها صادر شد.

وی ادامه داد: علاوه بر مراجعه حضوری، شماره تلفن ۱۲۹ هم در طول شبانه روز، پاسخگوی پرسش‌های حقوقی و قضایی مردم است و افراد می‌توانند از مشاوره حقوقی رایگان بهره‌مند شوند.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *