لزوم تعامل مسئولان قضایی و اجرایی برای توسعه و حل مشکلات مردم

19:00 - 23 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۰۱۸
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان زنجان به همراه معاونین دادگستری و روسای سازمان‌های تابعه قوه قضاییه در دیدار با استاندار جدید، بر لزوم تعامل و همکاری مسئولان قضایی و اجرایی برای توسعه و حل مشکلات مردم تاکید کرد.
- حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی، رئیس کل دادگستری استان زنجان در دیدار با افشارچی استاندار جدید استان با تبریک رای اعتماد هیئت دولت به وی به عنوان استاندار زنجان گفت:بهره مندی از علم، نیروی جوانی و انقلابی بودن نقطه عطفی ارزشمند برای استاندار زنجان است که امیدواریم با شناخت کاملی که از استان دارید مایه خیر و توسعه باشید.

وی با بیان اینکه دادگستری زنجان برخوردار از ظرفیت بسیار خوبی برای همراهی و حمایت از پیشبرد اهداف و برنامه‌های دولت سیزدهم و استانداری دارد اعلام کرد: بنا بر تاکید رئیس قوه قضاییه به مسئوولان قضایی استان‌ها مبنی بر تعامل، همکاری و ارتباط نزدیک با مسئولان عالی استان بویژه استانداران، امیدواریم با تعامل و همکاری میان دو مجموعه شاهد توسعه و پیشرفت بیش از پیش استان باشیم.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه حمایت از تولید و تلاش برای رفع موانع تولید از سیاست‌ها و برنامه‌های جدی قوه قضاییه می‌باشد، افزود: امروز ۳۵ واحد تولیدی در استان تعطیل می‌باشند که در گذشته فعال بودند و همچنین ۲۰۹ واحد تولیدی پروانه فعالیت گرفتند، اما به دلایلی شروع بکار و تولید نکردند و این موضوع در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری در حال بررسی و پیگیری است.

رئیس کل دادگستری زنجان با بیان اینکه در سه ماهه سال گذشته تعداد ۹ واحد تولیدی به علت مشکلات از جمله بدهی بانکی تعطیل شده بودند که با ورود و پیگیری دستگاه قضایی به چرخه تولید برگشتند و با این اقدام زمینه اشتغال ۱۱۵ نفر فراهم شد.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی با تأکید بر اینکه ورود و پیگیری دستگاه قضایی استان بر موضوع حمایت از تولید و رفع موانع تولید همواره منجر به حل مشکلات واحد‌های تولیدی بویژه صنایع ملی بوده است بیان کرد: از جمله این صنایع ملی شرکت ایران ترانسفو زنجان بود که با مشکل عدیده‌ای مواجه بود که با ورود قاطع قوه قضاییه این مشکل برطرف و زمینه برای توسعه شرکت و جذب ۷۰۰ نیروی جدید دیگر فراهم شد.

وی با اشاره به اینکه موضوع پسماند روی زنجان که یک تهدید برای مردم استان بویژه کشاورزان استان بود که در جریان سفر رئیس پیشین قوه قضاییه به استان موضوع مطرح و پیگیری شد و امروز این مشکل برطرف شده، اما بحث مالکیت پسماند اینکه متعلق به بخش خصوصی است یا دولتی حل نشده که امیدواریم استاندار زنجان به این موضوع ورود جدی نماید.

افشارچی در این دیدار با اشاره به مشکلات اقتصادی حال حاضر افزود: امروز نه در جنگ نظامی بلکه در جبهه اقتصادی در حال مقابله هستیم.

استاندار زنجان با قدردانی از تلاش‌های مجموعه دستگاه قضایی استان در راستای پشتیبانی از تولید و رفع موانع آن گفت: در سرکشی‌ها و بازدید‌ها از واحد‌های تولیدی، بدون استثنا همه آنها، بر تعامل، مساعدت و تلاش‌های دستگاه قضایی استان در راستای رفع موانع و مشکلات خود شهادت دادند.

وی با بیان اینکه مصوبات جلسات مربوط به رفع موانع و حمایت از تولید باید ضمانت اجرایی داشته باشد گفت: این امر با وجود مجموعه‌های مختلف از جمله واحد‌های نظارتی، امنیتی و دادگستری در جلسات مربوطه محقق می‌شود.

استاندار زنجان با اشاره به اظهارات رئیس کل دادگستری استان مبنی بر ۲۰۰ مورد رفع موانع تولید و گره گشایی گفت:این امر نشان از انجام یک برنامه منسجم است و این روال را ادامه می‌دهیم و برای واحد‌های باقی مانده نیز امور را تسریع و تسهیل می‌کنیم تا گره ها، سریعتر گشوده شود.

استاندار زنجان با تاکید بر لزوم گره‌گشایی در حوزه‌های مختلف،به ویژه حوزه اقتصاد استان،گفت: امیدوارم با تلاش‌هایی که انجام می‌دهیم و مساعدت مجموعه دادگستری استان، در پایان مسئولیت، زنجانی بهتر از آنچه که تحویل گرفتیم، تحویل دهیم.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *