آخرین خبرها از سریال فاخر «سلمان فارسی»/کدام بازیگران حضور خود در اثر میرباقری را تکذیب کردند؟

9:45 - 22 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۹۸۳
تصویربرداری سریال «سلمان فارسی» به تهیه کنندگی حسین طاهری و کارگردانی داوود میرباقری تاکنون بیش از ۲۵ درصد از ساخت خود را پشت سر گذاشته و طبق پیش‌بینی‌ها ساخت آن حدود ۵ سال به طول خواهد انجامید.

- «سلمان فارسی» سریال جدید الف ویژه و تاریخی  رسانه ملی است که به کارگردانی داوود میرباقری و تهیه کنندگی حسین طاهری این روز‌ها بیش از ۲۵ درصد از مرحله تصویربرداری خود را پشت سر گذاشته است.

ساخت «سلمان فارسی» از حوالی ۲۰ آذر ۱۳۹۸ همزمان با شناخته شدن ویروس منحوس کرونا کلید خورد و این مجموعه تاریخی بعد از سریال مختارنامه که کارگردانی آن را هم نیز داوود میرباقری عهده‌دار بوده است در زمره  پربازیگر‌ترین آثار رسانه ملی قرار می‌گیرد که در قالب ۵۰ قسمت در حال تولید است و آنطور که تخمین زده شده تولید آن حداقل ۵ سال به طول خواهد انجامید.

این مجموعه تاریخی که روایت آن  متقارن با زندگی «سلمان فارسی» یار با وفای «پیامبر اکرم(ص)» است به دوران زندگی و مهاجرت «سلمان فارسی» از تولد تا صدر اسلام می‌پردازد.

آخرین خبرها از سریال فاخر «سلمان فارسی»/کدام بازیگران حضور خود در اثر میرباقری را تکذیب کردند؟

«سلمان فارسی» بخش اعظمی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های تصویری و نمایشی کشور را به خود اختصاص داده و بازیگران شناخته شده بسیاری در آن به ایفای نقش می‌پردازند. فرهاد اصلانی که پیش از این با ایفای نقش ابن زیاد در «مختارنامه» و سرگرد اسد در «شاهگوش» و همچنین بازی در مجموعه فاخر «امام علی (ع)» با میرباقری همکاری کرده بود، در مجموعه تلویزیونی «سلمان فارسی» نیز در نقش یک تاجر به ایفای نقش می‌پردازد.

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/3297033_860.mp4']

احترام برومند بازیگر دیگر این مجموعه فاخر تاریخی است که، زنده یاد چنگیز جلیلوند نیز پاییز سال گذشته به سریال «سلمان فارسی» پیوست، او در نقش اسقفی رومی در جزیره قشم مقابل دوربین میرباقری قرار رفت، چنگیز جلیلوند حضوری کوتاه، اما خاطره‌انگیز و ماندگار در سریال «سلمان فارسی» از خود بر جای گذاشت.

محمدرضا هدایتی از دیگر بازیگران مجموعه «سلمان فارسی» است که مخاطبان بیشتر او را با نقش‌های کمدی و طنز می‌شناسد او از بازیگرانی است که با گریم متفاوت در سریال سلمان حضور یافته است.

آخرین خبرها از سریال فاخر «سلمان فارسی»/کدام بازیگران حضور خود در اثر میرباقری را تکذیب کردند؟

همچنین «علیرضا شجاع نوری» که فعالیت هنری خود را با بازی در فیلم «بی بی چلچله» به کارگردانی کیومرث پوراحمد آغاز کرده بود بازی در نقش اول این مجموعه فاخر تلویزیونی یعنی «سلمان» را بر عهده دارد.

شکرخدا گودرزی از صد‌ها بازیگر این سریال است که نقش «کلبی» را ایفا می‌کند وکلای تاجری است که سلمان را از اورشلیم تا حجاز می‌آورد و در میانه راه او را به یک یهودی می‌فروشد.

علیرضا مهران، رامونا شاه، علی دهکردی و داریوش فرهنگ نیز از دیگر بازیگران مجموعه «سلمان فارسی» هستند، همچنین نام مهدی فقیه بازیگر پیشکسوت عرصه سینما و تلویزیون که در فیلم تاریخی ملک سلیمان نیز خوش درخشید و هم اکنون نیز در مجموعه «جشن سربرون» به کارگردانی مجتبی راعی مشغول نقش آفرینی است به عنوان بازیگر نقش جذامی درلیست بازیگران سلمان به چشم می‌خورد در صورتیکه در تماس میزان با این هنرمند وی نه تنها از این نقش در سریال «سلمان فارسی» بی خبر بود بلکه حضورش را در این مجموعه تکذیب کرد و گفت: در ارتباط با بازی در این سریال خبری نداشتم و یک بار طی یک تماس تلفنی از سوی عوامل پروژه سلمان به من گفتند حرفی درباره این مجموعه با رسانه ها نزنم تا خودشان با من تماس گیرند و بگویند که آیا در این مجموعه حضور دارم یا نه.

آخرین خبرها از پروژه بزرگ «سلمان فارسی»/کدام بازیگران حضور خود در اثر میرباقری را تکذیب کردند؟

جعفر دهقان بازیگر مجموعه خاطره انگیز «یوسف پیامبر(ع)» به کارکردانی مرحوم فرج الله سلحشور که هم اکنون در سریال «شب بیدار» به کارگردانی رضا ابوفاضلی نقش آفرینی می‌کند از دیگر هنرمندانی است که نامش به عنوان بازیگر سریال «سلمان فارسی» به چشم می‌خورد اما او نیز جزو افرادی است که از این موضوع اظهار بی اطلاعی می‌کند و در تماس آخر خود با میزان گفته است: درباره حضور در این مجموعه با او صحبتی نشده وی همچنین دهقان معتقد است شاید نامش را در لیست قرار داده اند تا به وقتش با او برای ایفای نقش در این سریال هماهنگی کنند اما تا این لحظه حرفی با وی پیرامون حضورش در این مجموعه زده نشده است.

عبدالرضا اکبری از دیگر بازیگرانی است که این روز‌ها نامش در لیست بازیگران سریال «سلمان فارسی» قرار دارد، این هنرمند نیز در گفت‌وگو با میزان پیرامون این موضوع گفت :برای بازی در سریال «سلمان فارسی» تا کنون با او صحبتی به میان نیامده است.

آخرین خبرها از پروژه بزرگ «سلمان فارسی»/کدام بازیگران حضور خود در اثر میرباقری را تکذیب کردند؟

شهرام عبدلی از دیگر بازیگرانی است که با وجود درج نامش در لیست بازیگران «سلمان فارسی» از این موضوع اظهار بی اطلاعی کرده است و محمدصادقی، مجید مظفری، صدرالدین حجازی، انوش معظمی و سیدمهرداد ضیایی نیز از دیگر بازیگرانی هستند که تاکنون در بسیاری از خبرهای منتشر شده نامشان به عنوان نقش آفرینان «سلمان فارسی» برده شده در صورتیکه شاید این‌ها هم اطلاع دقیقی از این ماجرا نداشته باشند.

ناگفته نماند رضا توکلی از دیگر هنرمندان عرصه سینما و تلویزیون است که بازی در آثار فاخری، چون مردان آنجلوس و مریم مقدس را در کارنامه هنری خود ثبت کرده اما از وجود نامش در لیست سریال بلند «سلمان فارسی» اطلاعی ندارد، وی در گفت‌وگو با میزان پیرامون این موضوع گفت: من خبری از حضورم در سریال «سلمان فارسی» ندارم و هنوز خبری به من برای حضورم در این مجموعه داده نشده است.

آخرین خبرها از پروژه بزرگ «سلمان فارسی»/کدام بازیگران حضور خود در اثر میرباقری را تکذیب کردند؟

سریال «سلمان فارسی» علاوه بر بازیگران ایرانی به واسطه داستان خود از بازیگران خارجی نیز بهره بده است و «هشام رستم» بازیگر تونسی از جمله بازیگران خارجی در این مجموعه به شمار می‌رود.

سریال «سلمان فارسی» سه فصل در خود روایت می‌کند، فصل ایران در دوره ساسانی که تا به حال در بخش نمایشی هیچ گاه به آن پرداخته نشده است، تاریخ عصر بیزانس و فصل سوم حجاز که دوره اسلام را نشان می‌دهد.

تاکنون بخش زیادی از فصل‌ بیزانس که ۲۵ درصد از کار را به خود اختصاص داده است تصویربرداری شده و گفته شده این فصل تولید سختی داشته و در جاده‌ای به تصویر کشیده می‌شود که «سلمان فارسی» سرگشته از این دیر به آن دیر و از این کلیسا به آن کلیسا می‌رود و نهایتاً با راهنمایی‌ها به سمت حجاز حرکت می‌کند تا منجی موعود را ببیند.

آخرین خبرها از پروژه بزرگ «سلمان فارسی»/کدام بازیگران حضور خود در اثر میرباقری را تکذیب کردند؟

فیلم‌برداری سریال «سلمان فارسی» که از زمستان سال گذشته در کویر شهداد کرمان و جزیره قشم آغاز شده بود، با فراگیر شدن ویروس کرونا، چندین بار دچار تغییرات شد، چنان‌که لوکیشن‌های داخلی مانند منطقه مجن شهرستان شاهرود و شهرک سینمایی نور، جایگزین لوکیشن‌های خارجی در ترکیه شد و فیلم‌برداری هم پس از مدتی توقف از دهم مرداد ماه ۱۴۰۰، از سر گرفته شد.

تصویربرداری این سریال به تهیه کنندگی حسین طاهری تاکنون بیش از ۲۵ درصد از  ساخت خود را پشت سر گذاشته و طبق پیش بینی‌ها حدود ۵ سال به طول خواهد انجامید.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *