غضنفری: دلیلم برای کارگردانی سریال «هم سایه» جذابیت و تفاوت‌های قصه آن بود

8:00 - 22 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۹۷۴
یک کارگردان تلویزیون گفت: قصه این سریال را از سال‌های قبل که علی پورکیانی تهیه‌کننده سریال هم سایه درگیر آن بود از او شنیدم و به واقع قصه سریال «هم سایه» متفاوت با سریال‌های در حال ساخت بود، دوستی چندین ساله با تهیه‌کننده مجموعه «هم سایه» داشتم بنابراین کارگردانی این مجموعه تلویزیونی را بر عهده گرفتم.

محمدحسین غضنفری در گفت‌وگو با میزان پیرامون کارگردانی سریال «هم سایه» گفت: بدون هیچگونه پیش‌زمینه‌ای کارگردانی مجموعه تلویزیونی «هم سایه» را برعهده گرفتم. قصه این سریال را از سال‌های قبل که علی پورکیانی تهیه‌کننده سریال هم سایه درگیر آن بود از او شنیدم و به واقع قصه سریال «هم سایه» متفاوت با سریال‌های در حال ساخت بود، دوستی چندین ساله با تهیه‌کننده مجموعه «هم سایه» داشتم و در ابتدا تدوینگر این سریال بودم و بر اثر اتفاق ناخواسته‌ای کارگردانی این مجموعه تلویزیونی را بر عهده گرفتم.

این کارگردان و تدوینگر عنوان کرد: کسی که کار تدوینگر بوده آنالیزور خوبی برای یک اثر است و همین پیش زمینه برای کارگردانی مجموعه «هم سایه» هم به من کمک کرد. آنالیز کردن سکانس‌ها و فیلمنامه برای یک تدوینگر کار راحت‌تری است و دقت در این آنالیز کردن در شکل و ساخت یک اثر هم اثرگذار خواهد بود.

وی پیرامون تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «هم سایه» اظهار داشت: علی پورکیانی در مقام تهیه‌کننده تمام تلاش خود را کرده که این مجموعه در حد استاندارد و با کیفیت بالا ساخته شود و در این زمینه همواره حامی من و همه عوامل این مجموعه است. تلاش تمامی بازیگران و عوامل پشت صحنه هم مطمئنا در این مسیر کمک کرد تا با رضایت کامل مراحل تصویربرداری مجموعه را پیش ببریم.

غضنفری در همین راستا بیان کرد: علی پورکیانی حساسیت زیادی بر فیلمنامه دارد. از طرح سریال «هم سایه» تا تبدیل شدن آن به فیلمنامه نزدیک دو سال زمان برد و طبعا کسی که دو سال زمان بر روی فیلمنامه صرف می‌کند از اهمیت آن باخبر است.

کارگردان مجموعه تلویزیونی «هم سایه» همراهی با بازیگران در ساخت یک مجموعه تلویزیونی ابراز کرد: معتقدم همه زیبایی کار یک بازیگر در دفعات اول و دوم شکل می‌گیرد و مدام تکرار کردن یک سکانس باعث افت بازیگر و خستگی او می‌شود و طراوت و شادابی کار را از بازیگر می‌گیرد. در «هم سایه» تلاش کردم پلان‌های کمتر، اما با بازی بهتر و ناب‌تری بگیرم. این دید قطعا از سابقه کار تدوین می‌آید و فکر می‎کنم برای ساخت جوابگو است.

وی درباره انتخاب بازیگران «هم سایه» خاطرنشان کرد: کارگردانی اولیه این مجموعه در ابتدا بر عهده نمازی بود و وی با پورکیانی گروه اصلی بازیگران را انتخاب کردند و در ادامه که کارگردانی به من سپرده شد، نقش‌های فرعی را با همفکری پورکیانی انتخاب کردیم. از همکاری با تمام این بازیگران راضی هستم، به خصوص از بازیگران تئاتری که در این مجموعه شناخته شده نیستند رضایت دارم و انگیزه و تلاش آن‌ها برای بهتر ایفا کردن نقش‌های خود ستودنی است.

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *