وزیر کشور: باید استان تهران به محلی برای زندگی شاد، امید بخش و کم هزینه مردم استان تبدیل شود

19:56 - 21 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۹۶۰
وزیر کشور گفت: باید برای جمعیت ۱۴ میلیون نفری استان تهران زندگی را کم هزینه، آسان و با نشاط و امید بخش سازیم.

- بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی وزیر کشور در آیین تکریم محسنی بندپی استاندار سابق و معرفی محسن منصوری استاندار جدید استان تهران که با حضور تعدادی از مقامات و مدیران استان تهران در محل استانداری تهران برگزار شد با اشاره به اینکه تغییرات مدیریتی در راستای جذب ایده ها، خلاقیت‌ها و فکر‌های نوین است؛ گفت: ان شاا... در پس این تغییرات، تحولات رو به جلو و اقدامات اثر بخش در زندگی اقتصادی و معیشتی مردم صورت خواهد گرفت.

وحیدی با اشاره به در پیش بودن شهادت امام حسن عسگری (ع) و آغاز امامت امام دوازدم حضرت ولیعصر (عج (گفت: خوشا به حال منتظران واقعی و انشالله دل‌ها و جان‌ها با محبت این امام عزیز مشعوف شود.

وزیر کشور با اشاره به اینکه تهران با توجه به میزبانی حضرت عبدالعظیم (ع) و امام زاده صالح و مردمان نیک ابراز امیدواری کرد انشاا.. تهران گرانیگاه تحقق ظهور حضرت ولیعصر (عج) خواهد بود.

وحیدی با بیان اینکه تهران جایگاهی بزرگ در انقلاب اسلامی ایران دارد؛ گفت: وقتی از تمدن اسلامی صحبت می‌کنیم، تهران یک مرکز مهم و تعیین کننده است و همین طور وقتی از هویت انقلابی، اسلامی و ایرانی صحبت می‌کنیم، باز تهران که همواره با حضور مردم این استان که تجلی خیلی ویژه‌ای داشته است؛ جایگاه خاصی دارد.

وی همچنین گفت: امروز اگر از سنگرگاه ایران بزرگ با دشمن غدار صحبت می‌کنیم؛ تهران بزرگ در مرکز این سنگرگاه قرارگاه دارد.

وحیدی با بیان اینکه استان تهران مشحون به عطر ولایت و مرکزیتی است برای عاشقان مکتب اهل بیت با حضور شخصیت‌هایی نظیر حضرت عبدالعظیم (ع) و امام زاده صالح و سایر امام زادگان که چتر محبت این عزیزان بر مردمان این استان بزرگ گسترانده شده است.

وحیدی با اشاره به جایگاه فرهنگی، تمدنی و مذهبی شهر تهران، گفت: این موضوع مسئولیت همه ما را در توجه به این شهر چند برابر می‌کند و در این بستر همه مسئولین باید بکوشند که استان تهران را در شان اصلی خود؛ بیارایند.

وی در این خصوص گفت: باید تهران به استانی بدون فقر، محرومیت و کمترین آسیب اجتماعی تبدیل شود و الگویی برای توسعه سایر استان‌های کشور باشد.

وحیدی با بیان اینکه تهران با ظرفیت‌های فرهنگی، اقتصادی و صنعتی باید الگوی توسعه کشور باشد؛ تصریح کرد: تهران بزرگ باید در حوزه بهره وری، الگو و نماد پیشرفت کشور باشد.

وی در این خصوص گفت: البته سایر استان‌ها هم می‌توانند الگو باشند، اما چرا تهران با توجه به ظرفیت هایش در این عرصه و میدان اول نشود.

وی ادامه داد: با توجه ظرفیت‌های بالای صنعتی و اقتصادی استان تهران، شرایط برای اول شدن تهران بالاست و باید بهره وری در این استان به درجه مطلوب برسد.

وحیدی با اشاره به جمعیت ۱۴ میلیون نفری استان تهران، گفت: باید بر این ۱۴ میلیون زندگی را کم هزینه، آسان و با نشاط و امید بخش سازیم.

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: هر کس اگر دنبال علم آموزی و مهارت آموزی است بداند که تهران بزرگ می‌تواند نقطه مهمی برای علم آموزی و فرهنگ آموزی و هر چیز خوب دیگری باشد و این تهران را باید این طوری دید و ساخت.

وی گفت: در ساخت تهران فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با سه اصل مدیریت مردمی، عقلانی و تحول آفرین چراغ راهنماست.

وی تاکید کرد: با هر تغییری نفس جدیدی دمیده می‌شود و باید این را مغتنم شمرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *