برگزاری فاز اول از نوزدهمین مسابقات ملی مهارت

16:46 - 21 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۹۰۵
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
فاز اول «نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت» به میزبانی استان‌های مازندران، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس و کردستان از ۲۲ مهر سال جاری با حضور ۱۷۰ رقابت کننده آغاز می‌شود.
- طبق اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت «تعاون، کار و رفاه اجتماعی»،  مهدی دارائی از برگزاری فاز اول نوزدهمین مسابقات ملی مهارت از ۲۲ مهر تا ۱۳ آبان ۱۴۰۰ به میزبانی استان‌های مازندران، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس و کردستان خبر داد.

مدیر دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور،  تصریح کرد: در فاز نخست نوزدهمین مسابقات ملی مهارت، ۱۷۰ رقابت کننده از سراسر کشور طی ۳ روز با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

دارائی گفت: از مجموع شرکت کنندگان این مرحله، تعداد ۴۳ نفر از اعضای تیم‌های مستقل وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد اسلامی، مدارس سما، دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دانشگاه فرهنگیان هستند.

مدیر دفتر مسابقات تصریح کرد: این دوره از مسابقات که برای اولین بار به صورت غیر متمرکز و غیر همزمان با توجه به شرایط رنگبندی ناشی از شیوع کرونا و وضعیت استان‌های میزبان در ۱۳ استان کشور برگزار می‌شود.

وی همچنین در خصوص فاز اول این مسابقات تصریح کرد: در این مرحله از مسابقات استان مازندران میزبان رشته‌های قنادی و آشپزی، استان کرمان میزبان رشته‌های تراش و فرز CNC، طراحی مهندسی مکانیک و تعمیر و نگهداری ماشین آلات سنگین، استان سیستان و بلوچستان میزبان رشته جواهرسازی، استان فارس میزبان رشته فناوری گرافیک و راهکار‌های نرم افزاری برای تجارت و استان کردستان میزبان رشته توسعه فناوری‌های موبایل است.

 این دوره از مسابقات با حضور ۵۷۵ رقابت کننده از سراسر کشور که ۴۶۳ رقابت کننده در قالب تیم‌های مهارت استانی به همراه ۱۱۲ نفر در قالب ۵ تیم مستقل مهارتی از وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد اسلامی، مدارس سما، دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دانشگاه فرهنگیان در ۱۳ استان کشور شامل: اصفهان، تهران، البرز، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کردستان، کرمان، مازندران و یزد در ۳۳ رشته مهارتی برگزار می‌شود.

مدیر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه­ای کشور، گفت: نوزدهمین مسابقات ملی مهارت برای نخستین بار با مشارکت موثر دستگاه‌های دولتی و بنگاه‌های اقتصادی بخش خصوصی برگزار می‌شود.

دارائی همچنین افزود: برگزیدگان نهایی نوزدهمین مسابقات ملی مهارت برابر تصمیمات ستاد اجرایی مسابقات ملی مهارت به مسابقات جهانی مهارت ۲۰۲۲ شانگ‌های که در کشور چین برگزار می‌شود، اعزام خواهند شد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *