واکسینه نشدن عامل مرگ و میرهای کرونایی در ارتش آمریکا

17:37 - 21 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۸۹۹
مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ در بخش‌هایی از ارتش آمریکا افزایش یافته است.

- صد‌ها هزار نفر از سربازان آمریکایی بدون واکسیناسیون یا فقط تا حدی در برابر ویروس کرونا واکسینه شده‎اند، این در حالی است که پایان نخستین فرصتی که پنتاگون برای واکسینه شدن ارتش این کشور تعیین کرده، نزدیک است.

نرخ‌های نامشخص در خدمات فردی و افزایش مرگ و میر در بین نیرو‌های ذخیره نظامی آمریکا نشان می‌دهد که چگونه اختلاف سیاسی در مورد واکسیناسیون رخ داده است.

به گزارش «ایندیپندنت»، به طور کلی میزان واکسیناسیون نیرو‌های ارتش آمریکا از ماه آگوست افزایش یافته است.

مقام‎های وزارت دفاع آمریکا، بر اساس دستور جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به ۲.۱ میلیون نیروی نظامی این کشور اطلاع دادند که واکسیناسیون، اجباری شده، معافیت‌ها نادر بوده و کسانی که از تزریق واکسن کرونا امتناع کنند، مجازات خواهند شد.

جدی گرفتن این هشدار توسط بخش‌های نیرو‌های نظامی آمریکا متفاوت بوده است.

به عنوان مثال، ۹۰ درصد نیروی دریایی فعال به طور کامل واکسینه شده‎اند این در حالی است که تنها ۷۲ درصد از تفنگداران دریایی آمریکا واکسینه شده‎اند.

داده‌ها نشان می‌دهند که هر ۲ سرویس تا روز ۲۸ نوامبر برای انجام واکسیناسیون فرصت دارند.

در نیروی هوایی ارتش آمریکا، بیش از ۶۰ هزار پرسنل تنها ۳ هفته فرصت دارند تا بلندپروازانه‌ترین مهلت وزارت دفاع را رعایت کنند.

مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در بخش‌هایی از نیرو‌های ارتش آمریکا افزایش یافته است و این در حالی است که برخی سرویس‌ها برای واکسیناسیون نیرو‌های خود تلاش می‌کنند.

در ماه سپتامبر، تعداد نیرو‌های نظامی آمریکا که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند از کل مرگ و میر‌های نظامیان آمریکایی در سال ۲۰۲۰ بیشتر بوده است.

سخنگوی پنتاگون، می‎گوید هیچ یک از افرادی که جان خود را بر اثر ویروس کرونا از دست داده بودند به طور کامل واکسینه نشده بودند.

مقام‎های نظامی آمریکا می‎گویند امیدوارند با نزدیک شدن به تاریخ تعیین شده، تعداد نظامیان واکسینه شده به سرعت افزایش یافته و بیشتر نیرو‌ها دستورات در این زمینه را انجام دهند.

نیروهای گارد و ذخیره ارتش آمریکا تقریباً ۵۵۲ هزار نیرو را شامل می‌شود، که تقریباً یک چهارم کل ارتش آمریکاست و تقریباً ۴۰ درصد از مرگ‎های کرونایی ارتش این کشور را تشکیل می‌دهند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *