عضویت ایران در هر ۸ کمیته کنفدراسیون شمشیربازی آسیا

10:23 - 22 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۸۸۰
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
۲ ایرانی به عضویت کمیته‌های بانوان و پیشکسوتان کنفدراسیون شمشیربازی آسیا درآمدند.

- فدراسیون شمشیربازی ایران که در دهه گذشته و پس از درخشش در المپیک ۲۰۱۶ ریو به یکی از محبوب‌ترین و با اهمیت‌ترین رشته‌ها بین مردم و همچنین مسئولان تصمیم‌گیر در عرصه ورزش بدل شده بود، همچنان با ریاست فضل الله باقرزاده روی ریل موفقیت حرکت می‌کند.

مسلما یکی از مهمترین موارد برای ارزیابی عملکرد یک فدراسیون ورزشی علاوه بر بحث مدال آوری و افتحار آفرینی، بحث کسب کرسی‌های مهم بین‌المللی در کنفدراسیون‌های قاره‌ای و فدراسیون جهانی همان رشته است. شمشیربازی ایران هم که در حال حاضر به همراه کره‌جنوبی، چین و ژاپن جزو برترین تیم‌های آسیا به شمار می‌رود و فدراسیون شمشیربازی ایران در سالیان اخیر با تلاش‌های باقرزاده و اخذ میزبانی در رده‌های سنی مختلف توانسته در کسب کرسی‌های مهم نیز بسیار درخشان عمل کند و در خبری جدید ۲ ایرانی دیگر به عضویت کمیته‌های کنفدراسیون آسیا درآمدند.

بر اساس آخرین ایمیل ارسال شده از سوی کنفدراسیون شمشیربازی آسیا، شیرین رضایی به عضویت کمیته بانوان و احمد اکبری به عضویت کمیته پیشکسوتان کنفدراسیون شمشیربازی آسیا درآمدند تا به این ترتیب شمشیربازی ایران در هر ۸ کمیته کنفدراسیون شمشیربازی آسیا دارای عضو باشد که قطعا حضور ایرانی‌ها در کمیته‌های مختلف این کنفدراسیون می‌تواند نقطه عطفی در تاریخ این رشته در کشور به حساب آید.

به جز این کرسی جدید در کمیته بانوان و پیشکسوتان، فضل الله باقرزاده که اکنون ریاست فدراسیون شمشیربازی ایران را بر عهده دارد، به عنوان رییس زون‌های ۵ گانه انتخاب شد و بنابه این سمت در هیئت رییسه کنفدراسیون آسیا نیز عضویت پیدا کرد.

پیمان فخری سرمربی پیشین تیم ملی شمشربازی اسلحه سابر که تجربه قضاوت در میادین مختلف را هم دارد عضو کمیته داوران شد. عباس فاریابی مجدد به عنوان رییس کمیته فنی آسیا انتخاب و علیرضا پورسلمان برای عضوت در کمیته تجهیزات رای لازم را به دست آورد. داوود شفاعت به عضویت کمیته پزشکی درآمد و انوش جهانی هم در کمیته گسترش و توسعه آسیا صاحب کرسی شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *