سونامی تجاوز‌ در کلیساهای کاتولیک فرانسه

0:45 - 23 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۸۷۴
آمارها درباره تجاوز در کلیساهای فرانسه نشان دهنده عملکرد سیستمی است که برای ارتکاب سوء استفاده‌های جنسی و سکوت قربانیان فعالیت داشته است.

- مردم فرانسه با افشاگری‌هایی مبنی بر اینکه از سال ۱۹۵۰ تاکنون، ۲۱۶ هزار کودک در کلیسا‌ها مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند، در شوک فرو رفته اند.

به گزارش «آناتولی»، وقتی موارد سوء استفاده جنسی توسط کارکنان در مدارس خصوصی و موسسات وابسته به کلیسای کاتولیک اضافه شود، این رقم به ۳۳۰ هزار نفر می‌رسد.

بر اساس گزارش کمیسیون مستقل رسیدگی به سوء استفاده‌های جنسی در کلیساها، موسوم به (CIASE)، در ۷۰ سال گذشته ۱۵ هزار بزرگسال در کلیسا‌ها در معرض خشونت جنسی قرار گرفته اند؛ این تعداد در مواردی که در موسسات وابسته به کلیسا وجود دارد به ۳۵ هزار نفر می‌رسد.

لورنس پوژاد، ۵۵ ساله، رئیس انجمن «سنتینل»، که در رابطه با قربانیان سوء استفاده در جوامع مسیحی فرانسه فعالیت می‌کند، گفت «این سونامی است؛ این گزارش تکان دهنده بود؛ این اعداد میانگین هستند؛ این اعداد در واقع بیشتر است، زیرا افرادی هستند که از دنیا رفته اند و یا در رابطه با تجربه خود صحبت نکرده اند.»

وی در ادامه افزود «رسیدن به ارقام درست واقعاً مهم است؛ این گزارش باعث شد همه این موضوعات ناشناس در تاریخ ثبت شوند؛ تأکید این گزارش بر مسئولیت کلیسا تاریخی است.»

پوژاد، می گوید که اعداد و ارقام نشان دهنده میزان سوء استفاده و سیستمی است که برای ارتکاب سوء استفاده‌های جنسی و سکوت قربانیان اجرا شده است.

به گفته وی، «بسیاری از والدین نمی‌دانند که فرزندان بزرگسالشان در جوامع مسیحی مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند؛ این بسیار نگران کننده است، زیرا پس از مرگ والدین، فرزندان بزرگسال متوجه می‌شوند که در مسیر اشتباه هستند و تحت حمایت افراد غیرقابل اعتماد هستند.»

وی معتقد است که اظهارات اریک دو مولینس-بوفور، رئیس کنفرانس اسقف‌های فرانسه در ۶ اکتبر، انتقادات زیادی را به دنبال داشت، زیرا از افشای سوء استفاده جنسی جلوگیری می‌کرد؛ دو مولینس-بوفور در این اظهارات گفته بود «محرمانه بودن اعتراف (در کلیسا) بالاتر از قوانین کشور است.»

لورنس پوژاد در بخش دیگری اظهار داشت که محرمانه بودن اعتراف در کلیسا‌ها باید مجدداً مورد ارزیابی قرار بگیرد تا کودکانی که مورد آزار جنسی قرار گرفته اند بتوانند صحبت کنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *