آزادی ۴۰ نفر از مددجویان در جریان بازدید رئیس کل دادگستری یزد از زندان

7:53 - 24 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۸۲۳
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری یزد از آزادی ۴۰ نفر از مددجویان، از زندان استان خبر داد.
- در پی بازدید غلامعلی دهشیری، رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان از زندان مرکزی یزد و پس از بررسی پرونده برخی از مددجویان، شرایط برای رهایی ۴۰ زندانی فراهم شد.

دهشیری، ضمن این بازدید، با حضور در بند‌های مختلف زندان با زندانیان دیدار چهره به چهره داشت و به استماع مشکلات، دغدغه‌ها و درخواست‌های مددجویان زندانی پرداخت.

وی از فراهم شدن رهایی ۴۰ مددجوی زندانی از بند حبس خبر داد و گفت: با بررسی همه جوانب با آزادی پایان حبس ۱۸ مددجو موافقت گردید و با استفاده از شرایط آزادی مشروط ۲ نفر مددجو دیگر نیز به آغوش خانواده بازگشتند.

دهشیری، به موافقت با مرخصی ۵ نفر از مددجویان اشاره کرد و گفت: موافقت با تقاضای ۳ مددجو برای استفاده از پابند و ۴ مددجو جهت اعزام به بند باز از دیگر اقدامات این بازدید بود.

وی افزود: در این بازدید ۳ ساعته با تعلیق اجرای باقیمانده مجازات ۷ نفر مددجو وفق مقررات موافقت شد و با جلب مشارکت یک نفر از خیِّران استان و کمک به پرداخت دیه یک مجرم نیازمند، شرایط بازگشت یک مجرم نادم به آغوش خانواده اش فراهم گردید.

رئیس کل دادگستری استان یزد در پایان این بازدید تأکید کرد: زین پس در اجرای منویات ریاست قوه قضاییه علاوه بر بازدید‌های نوبه‌ای و از قبل تعیین شده مقام‌های قضایی، بازدید‌های سرزده و اعلام نشده معاونین و مدیران نیز در دستور کار قرار دارد تا بتوان به صورت دقیق از شرایط مددجویان و زندانبانی و اهتمام در اصلاح و تربیت آنان واقف شد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *