۱۰۰ نفر از زندانیان اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی اصفهان با مرخصی پایان حبس آزاد شدند

12:56 - 21 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۷۹۶
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
در جریان بازدید رئیس کل دادگستری اصفهان، ۱۰۰ نفر از زندانیان اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی استان اصفهان با مرخصی پایان حبس آزاد شدند.

- محمدرضا حبیبی رئیس کل دادگستری استان اصفهان با اعلام خبر آزادی ۱۰۰ نفر از زندانیان اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی استان با مرخصی پایان حبس، گفت: در اجرای سیاست‌های عالی قوه قضاییه در رابطه با کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها اعضای کمیسیون عفو استان اصفهان با حضور در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان ضمن بازدید از بند‌های مختلف و دیدار چهره به چهره با مددجویان، پرونده ۵۳۰ زندانی واجد شرایط را مورد بررسی قرار داده و با پیشنهاد عفو بیش از ۹۰ درصد از آن‌ها در مرحله استانی موافقت گردید.

وی افزود: تعداد یکصد نفر زندانی دیگر نیز با موافقت با مرخصی پایان حبس از زندان آزاد شدند.

حبیبی یادآور شد: اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان اقدامات مهمی در راستای حرفه آموزی و اشتغال زندانیان و ترویج فرهنگ قرآنی انجام داده و در بازپروری مددجویان برای بازگشت به زندگی شرافتمندانه موفق و مؤثر عمل نموده است.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان خاطرنشان کرد: تعداد ۱۷۵۰ نفر مددجو در حال حاضر در خارج از این اردوگاه اشتغال به کار دارند.

حبیبی با بیان آماری از میزان آزادی زندانیان اردوگاه در سال گذشته گفت: در طول یک سال گذشته تعداد ۱۷۰۵ نفر با بهره مندی از مرخصی پایان حبس، ۳۰۴ نفر تعلیق مجازات و تعداد ۹۰ نفر نیز با استفاده از پابند الکترونیک از زندان آزاد شده اند.

وی در ادامه تأکید کرد: پرداختن به فعالیت‌های فرهنگی و دینی و قرآنی نقش بسیار مهم و مؤثری در بازپروری و تربیت زندانیان داشته که سازمان زندان‌های استان در این زمینه خوش درخشیده است که به عنوان یک نمونه شاهد آن هستیم مددجویی که از نعمت سواد بی بهره بود با تلاش خودش و همراهی مسؤولان موفق به حفظ کامل قرآن کریم شده و امروز نیز مساعدت‌های ممکن در چارجوب قانون برای وی اعمال شد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان بیان داشت: بهره مندی از بخش خصوصی در ایجاد اشتغال و توسعه هر چه بیشتر این امر ضروری است و سازمان زندان‌ها علاوه بر اقدامات صورت گرفته تا کنون می‌تواند این مهم را در دستور کار قرار دهد.

لازم به ذکر است در اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی استان مددجویان با جرایم مرتبط با مواد مخدر نگهداری می‌شوند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *