چگونه خانه را ارزان و طبیعی خوشبو کنیم؟

6:50 - 22 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۷۸۳
بوی نامطبوع در خانه بزرگترین معضل افراد خانه است و اصلا خوشایند نیست، اما شما می‌توانید باروش‌های بسیار ساده و کم هزینه خانه‌ای خوشبو داشته باشید.

_ نمناک نوشت: یکی از آزاردهنده‌ترین موارد در مورد خانه داری ناتوانی برای از بین بردن بوی بد خانه است؛ از آشپزخانه تا اتاق پذیرایی و نشیمن بایستی علاوه بر تمیزی، خوشبو نیز باشد چرا که استشمام هوای بد بو برای هیچ کس خوشایند نیست از طرفی استفاده از مواد شیمیایی که می‌تواند برای برخی ایجاد آلرژی به همراه داشته باشد همیشه توصیه نمی‌شود پس جایگزین‌های طبیعی و بی ضرر پیشنهاد می‌شود که علاوه بر خوشبو کردن خانه و محیط می‌توانند بو‌های آزار دهنده مثل بوی رنگ و بوی سیگار را نیز رفع کنند.

خوشبو کردن خانه با کمک فر

کلوچه‌های تازه پخته شده بوی خوبی دارند، اما نیازی نیست که دستور کامل را برای پر کردن بوی گرم در خانه درست کنید. یک قاشق چای خوری یا دوقاشق دارچین، میخک را در یک ورقه پخت بریزید. نیم ساعت آن را در فر با ۲۰۰ ° فارنهایت قرار دهید و در را باز نگه دارید. خانه را بوی تند پر می‌کند.

استفاده از دستمال معطر

استفاده از نوار‌های دستمال معطر در کشو لباس ها، لباس‌ها را خوشبو و تازه می‌سازد. همچنین می‌توانید از این دستمال‌ها در پشت پرده، زیر صندلی‌ها استفاده کنید.

خوشبو کردن یخچال

می‌دانید جوش شیرین می‌تواند بو‌های یخچال را از بین ببرد، اما یک ترفند جدید دیگر وجود دارد. پنبه را آغشته به عصاره وانیل کرده و آن را در قفسه یخچال بگذارید تا بوی خوش و مطبوع به آن اضافه شود. همچنین می‌توانید به جای آن عصاره لیمو را روی پنبه بزنید راه‌های زیرکانه دیگر را با استفاده از پنبه از دست ندهید.

پوست میوه‌ها

یک اثر جانبی تاسف بار دفع زباله این است که آن‌ها می‌توانند شروع به ایجاد بو نامطبوع کنند. برای اینکه بو را به راحتی ازبین ببریم باقیمانده پرتقال یا لیمو ترش را با پوست در آب بریزید. این کار را ماهی یک بار انجام دهید تا همه چیز بوی تازه بگیرند.

نمک تصفیه شده

نصف فنجان نمک را در دستگاه خردکن پس ماند‌ها بریزید در حالی که آب سرد در آن می‌ریزید. نمک هر گونه زباله باقی مانده را دفع در حالی که بو را خنثی می‌کند. این کار کمک می‌کند ظرف پنج دقیقه آشپزخانه تان را تمیز کنید.

ایجاد بوی مطبوع در سطح اجاق گاز

می‌توانید خانه را بدون روشن کردن شمع‌های گران یا افشانگر‌ها خوش بو کنید. چند پوست لیمو و پرتقال را به یک یا دو فنجان آب اضافه، بگذارید چند ساعت بجوشد و در صورت نیاز آب اضافه کنید. اینطور هوا و قابلمه را در یک مرحله مطبوع خواهید کرد. می‌توانید این ترفند را با یک مشت میخک امتحان کنید، آن را نیم ساعت آهسته بجوشانید.

حمام خوشبو

چند شاخه اکالیپتوس را به هم وصل کنید سپس آن‌ها را به دوش پشت جریان آب آویزان کنید. با توجه به وبلاگ نویس حمام بخار روغن‌های معطر را آزاد خواهد کرد و به شما در زمان شستشو نیرو می‌دهد. روغن اکالیپتوس می‌تواند به مشکلات تنفسی مانند آسم، سرماخوردگی و سینوزیت کمک کند، پس دفعه بعد که بیمار می‌شوید، این کار را انجام دهید. این بو حدود یک هفته تازه باقی خواهد ماند.

ایجاد بوی مطبوع با روشن کردن لامپ

چراغ‌های را خاموش کنید تا زمانی که لامپ‌ها سرد شوند. حالا چند قطره از عصاره وانیل را روی لامپ بریزید. وقتی چراغ را روشن می‌کنید، گرما به آرامی عطر را پخش می‌کند و بوی مطبوع فضای خانه را مثل شیرینی‌های تازه پخت شده پر می‌کند. این کار با لامپ‌های رشته‌ای بهتر عمل می‌کند، که گرم‌تر از لامپ‌های CFL می‌شود.

رفع لکه‌های کوچک یخچال

چکیدن قطراتی از بطری‌ها و ظرف‌ها در قفسه یخچال آن را کثیف و بد بو می‌سازد برای نگه داری بهتر آن‌ها در ظرف‌ها را با پلاستیک ببندید وقتی شروع به کثیف شدن کردن آن‌ها را در ماشین ظرف شویی قرار دهید و بشویید.

از بین بردن بوی ظروف پلاستیکی

آب گوجه در از بین بردن بوی نامطبوع باقی مانده از غذا‌های گذشته که حتی آب و مایع هم نتوانست آن‌ها را از بین ببرد شگفت انگیز عمل می‌کند.

تازگی هوای خانه با لیمو

لیمو را نصف کنید و داخل بشقاب قرار دهید و در نزدیکی سطل آشغال یا توالت بگذارید تا بوی لیمو در فضا بپیچد.

خوشبو کردن فریزر با قهوه

وقتی برق قطع می‌شود فریزر از کار می‌افتد شما می‌مانید و بوی نامطبوع غذا‌های فاسد بو‌ها را با قرار دادن قهوه در یخچال از بین ببرید.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *