اظهارات دو نماینده درباره لزوم و عدم اجبار در واکسیناسیون کرونا

12:07 - 21 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۷۶۹
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
نماینده مردم کاشمر با بیان اینکه بحث واکسن اجباری غیر عاقلانه است در صحن مجلس،گفت: واکسن درمان قطعی نیست، حتی افرادی که بعضا دو دوز واکسن را زده اند به این بیماری مبتلا شده‌اند.
- جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با دستور رسیدگی به طرح تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار آغاز شد.
 
در ادامه و در خلال مباحث مطرح شده، تذکرات نمایندگان از تریبون مجلس ارائه شد.
 
در یکی از این تذکرات موضوع واکسن کرونا مدنظر قرار گرفت که موجب شد تا نماینده دیگری پاسخی به آن دهد.
 
حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین طی تذکرخود در صحن مجلس گفت: ضمن تشکر از وزیر بهداشت باید بگویم بحث واکسن اجباری غیر عاقلانه است. واکسن درمان قطعی نیست، حتی افرادی که بعضا دو دوز واکسن را زده اند به این بیماری مبتلا شده اند. مجوز تزریق واکسن یک مجوز اضطراری بود نه یک مجوز قطعی.
 
با این حال رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این نماینده در صحن مجلس گفت: موضوع واکسن نباید به اینگونه از تریبون مجلس شورای اسلامی مطرح شود چرا که دارای قواعد پزشکی و ملاحظات تخصصی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

اما این پایان کار نبود و در ادامه یکی از اعضای عبدالحسین روح الامینی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در همین زمینه بیان داشت: در بحث واکسیناسیون ما کمیسیون تخصصی در مجلس داریم و افراد متخصص زیادی وجود دارند که در حال کار تخصصی در این حوزه در مجلس هستند. ما نباید با اظهاراتمان در مجلس افکار عمومی را دچار پارادوکس کنیم. بحث مطرح کردن اصطلاح واکسن اجباری اشکال اساسی دارد.
 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اینکه ما بخواهیم با اصطلاحات غلط عوارض واکسیناسیون را بالا تلقی کنیم کار اشتباهی است.اینکه ما کمپین ضد واکسیناسیون راه بیندازیم، برخلاف عقلانیت و نظامات اجتماعی و درمانی است. بحث واکسیناسیون امروز از بدیهیات لازم برای حفظ سلامت اجتماع است.
 
 


ناشناس
|
-
|
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
0
0
واکسن اجباری یعنی نقض حقوق انسانی و شخصی
ناشناس
|
-
|
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
0
0
واکسن اجباری یعنی نقض حقوق انسانی و شخصی
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *