تغییرات در فدراسیون والیبال در راهند؛ عظیمی و مرادی رفتنی شدند؟

11:45 - 21 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۷۵۴
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
شنیده می‌شود تغییراتی در بدنه فدراسیون والیبال در حال انجام است.
- آبان ۹۸ بود که محمدرضا داورزنی به عنوان رئیس فدراسیون والیبال انتخاب شد. وی که سال‌ها سابقه ریاست فدراسیون والیبال را داشت در مقطعی به عنوان معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش منصوب شد و پس از ۲ سال بار دیگر به این فدراسیون بازگشت.

داورزنی در بازگشت به فدراسیون والیبال انتصاب‌هایی انجام داد که هر کدام از این انتصاب‌ها با انتقاد‌های زیادی همراه شد. به خصوص انتصاب شهرام عظیمی، وحید مرادی که هر کدام از این انتصابات با اما و اگر‌های زیادی همراه بود. مرادی بدون کوچکترین آشنایی با والیبال به عنوان مشاور داورزنی منصوب شد؛ اما کاملا مشخص بود که او اختیاراتی فراتر از سمتش دارد.
 
 اما مهمترین چالش والیبال ایران در یکی دو سال گذشته بحث لیگ برتر بود. جایی که انتظار می‌رفت داورزنی بتواند با ایجاد یک ساختار مناسب برای کمیته مسابقات، لیگ شرایط بهتری را پیدا کند؛ اما حضور شهرام عظیمی در این کمیته نه تنها باعث نشد مشکلات لیگ کمتر شود که بر این مشکلات نیز افزوده شد.

در قصل گذشته لیگ برتر اتفاقاتی افتاد که به هیچ عنوان در شأن والیبال ایران نبود. این اتفاقات از پیش از آغاز لیگ و در زمان قرعه‌کشی مسابقات آغاز شد. مسئولان کمیته مسابقات اقدام به سیدبندی تیم‌ها کردند؛ اقدامی که در هیچ کجای دنیا برای برگزاری لیگ‌های داخلی انجام نمی‌شود.

اتفاق دیگری که باعث تعجب بسیاری از اهالی والیبال شد عدم برگزاری جشن قهرمانی و اهدای جام و مدال به تیم قهرمان بود. حتی در لیگ‌های محلی هم به تیم قهرمان جام و مدال اهدا می‌شود؛ اما به نظر می‌رسد مسئولان برگزار کننده لیگ اعتقادی به این موضوع ندارند.

در حال حاضر گفته می‌شود نفراتی همچون مرادی و عظیمی به درِ خروج فدراسیون والیبال نزدیک شده‌اند. اتفاقی که می‌تواند به سود والیبال ایران باشد. باید دید در حالی که ۲ سال دیگر از ریاست داورزنی در فدراسیون والیبال باقی مانده وی چه زمانی تغییرات در بدنه فدراسیون را اجرایی خواهد کرد؛ تغییراتی که نباید تنها به کنار گذاشت مرادی و  عظیمی محدود شود.

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *