رتبه اول ایران در صید وصیادی غرب اقیانوس هند

10:38 - 21 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۷۰۹
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
رئیس سازمان شیلات ایران از رتبه بیست و ششم کشور در صید و صیادی جهان خبر داد و گفت: از نظر ناوگان صید و صیادی در غرب اقیانوس هند، رتبه نخست را داریم.
- بنا به اعلام روابط عمومی سازمان شیلات ایران، نبی اله خون میرزایی در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی،گفت: در صید و صیادی جهان، ایران رتبه بیست و ششم را دارد و در اقیانوس هند رتبه دوم و در غرب اقیانوس هند از نظر ناوگان و صید در رتبه نخست هستیم.

وی با بیان اینکه ۱۴۰ هزار صیاد در عرصه تولید فعال است، تصریح کرد: بر اساس برنامه تدوین شده، میزان تولیدات سازمان شیلات در سال گذشته می‌بایست یک میلیون و ۳۷۳ هزار تن می‌بود که به دلیل مشکلات مختلف توانستیم یک‌میلیون و ۲۶۰ هزار تن آن را محقق سازیم.

رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه در موضوع پرورش ماهی در قفس باید فعالیت‌های خود را توسعه دهیم، گفت: با بومی‌سازی دانش پرورش ماهی در قفس، به خودکفایی ۹۵ درصدی در تأمین تجهیزات قفس دست پیدا کردیم.

وی درباره تحقق فعالیت صیادی اظهارداشت: طبق برنامه تولید ۶۶۰ هزار تن مدنظر قرار گرفته بود که با تلاش مضاعف عدد ۷۱۵ هزار تن ثبت و همچنین در بخش آبزی‌پروری ۹۱ درصد برنامه محقق شده است.
 
 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *