استاندار اردبیل: اولویت کاری ما رسیدگی به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم است

11:12 - 21 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۶۷۰
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
استاندار اردبیل گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری بارها در سخنرانی‌ها و بیانات خود مسئولان را به مسائل اقتصادی توجه می‌دهند و با توجه به شرایط اقتصادی کشور، رسیدگی به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم در اولویت کاری ما قرار دارد.
سید حامد عاملی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به اقدامات مهم در دستورکار استانداری اردبیل گفت: رسیدگی به مسائل اقتصادی مهم‌ترین اولویت در دوره‌کاری جدید خواهد بود.

وی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری بار‌ها در سخنرانی‌ها و بیانات خود مسئولان را به مسائل اقتصادی توجه می‌دهند و باتوجه به شرایط اقتصادی کشور، رسیدگی به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم در اولویت کاری ما قرار دارد.

استاندار اردبیل عنوان کرد: رئیس جمهور یکی از مأموریت‌های اصلی که بعد از موضوع کرونا بر عهده مدیران دولت سیزدهم گذاشته‌اند، رسیدگی به وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم است.
 
عاملی خاطرنشان کرد: علیرغم ظرفیت‌های مناسب و مطلوبی که در حوزه اقتصادی استان وجود دارد، نسبت به شاخص‌های متوسط کشوری فاصله معناداری وجود دارد، اگر بتوانیم این ظرفیت‌ها را تبدیل به ثروت در کشور کنیم، قطعاً در استان نیز به لحاظ اشتغال و افزایش درآمد مردم تأثیر بسیار عمده‌ای خواهد داشت.

استاندار اردبیل گفت: عمده مشکل ما این است که در طول ۱۲۰ سالی که منابع نفتی وارد اقتصاد کشور شده است، سازو کار تولید ثروت در کشور فراهم  نشده است. لذا ضرورت ایجاد سازوکار و مقرراتی در کشور برای تولید ثروت و درونگرایی اقتصادی بیش از هر زمان دیگری لازم به نظر می‌رسد.

عاملی با بیان اینکه درونگرایی در اقتصاد و تولید ثروت اصلی‌ترین چالش دولت ماست، گفت: تبدیل ظرفیت‌های داخلی استان‌ها به ثروت موجب گشایش اقتصادی در کشور می‌شود
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *